Na místěNovinkyTurín 2022

První zkoušky a tisková konference Česka

We Are Domi vtrhli na eurovizní stage v Pala Olimpico!

První zkoušky Česka zakončují druhý den zkoušení druhého semifinále, celkově se však již jedná o čtvrtý den zkoušek a s výjimkou automatických finalistů již tak každý má za sebou alespoň tyto první zkoušky. Shodou okolností má dnes Dominika také narozeniny, tak se společně pojďme podívat, jaký dáreček v podobě výsledku z dnešní zkoušky se jí dostal.

Na jevišti není samozřejmě Dominika sama – garde jí jako vždy dělají Casper a Benjamin, kteří se každý věnují své práci – tedy hře na elektrickou kytaru smyčcem a na klávesy. Benjamin má kromě kláves okolo sebe i trochu toho technického zázemí, což se ke stylu naší písně Lights Off hodí. Mimo stage se pak ukrývá ještě jedna vokalistka, která Dominiku doplňuje především v dvojhlasech. Česko tak ani napodruhé nespoléhá na přednahrané vokály, které již druhý rok v řadě upravená pravidla Eurovize povolují.

Ačkoliv se naše píseň jmenuje Lights Off, čeká nás velká světelná show, jak můžete sami vidět na záběru celkového jeviště. Pokud tedy patříte mezi epileptiky, rozhodně na sebe při sledování českého vystoupení dávejte dvojnásobný pozor. Všichni s napětím očekávají, jestli bude využita pauza v poslední části skladby, kde se zpívá „Turn the lights off“, ale na toto potvrzení si budeme muset počkat do páteční druhé zkoušky, kterou již kompletně uvidíme přímo v turínském press centru.

Barevně je celé vystoupení laděno do tmavě modré až černé, s výjimkou světlých okamžiků plných blikajícího světla. Rozhodně se nejedná o nijak pestrobarevné vystoupení. Co se týče oblečení, tak se nejedná ani o kombinézy, jaké si pamatujeme z národního kola, ani ty druhé, které byly použity při natáčení soutěžního videoklipu. Jedná se o kostýmy v kombinaci fialové, béžové, černé a tygrované látky, které jako celek nepůsobí ani nudně, ani extrémně extravagantně.

Z exkluzivní videoukázky na webu TikTok můžete slyšet, že se vše podařilo doladit k dokonalosti a i po pěvecké stránce bude naše vystoupení velice kvalitní.

@eurovision

@We Are Domi what a way to celebrate a birthday AND end todays rehearsals! 🥳 🇨🇿 #EurovisionTikTok #Eurovision2022 #Eurovision

♬ original sound – Eurovision

Skupina We Are Domi si do Turína přivezla černá trička s nápisem WE ARE DOMI a jedno z těchto tří slov je bíle zvýrazněno, takže dohromady tvoří celý název. Ostatně původu jména celého tria se týkala i další otázka na tiskové konferenci. Původně se jednalo pouze o to, že kluci doprovázeli Dominiku v jejím projektu v rámci studia, takže zvolili jméno DOMI, ale postupem času, když spolu hráli dál, bylo třeba přijít s novým jménem. Tím konečným impulzem byla účast v českém národním kole a vznikl tedy nápad lehce updatovat jméno na We Are Domi, čímž zůstane zachován původní záměr, ale zároveň to neodkazuje jen k hlavní zpěvačce.

České trio přišlo v tičkách s rozděleným nápisem WE – ARE – DOMI.

Na Caspera mířila otázka ohledně jeho kytary. Nepostavil si jí sám, ale snažil se přijít na to, jak k elektrické kytaře přidat smyčec, protože mu bylo velmi sympatické violoncello. Tak vznikl tedy koncept hry na kytaru smyčcem. Dominika odpovídala na otázku naší kolegyně Madlen z OGAE Bulharsko ohledně výběru písně. We Are Domi do národního kola poslali tři písně – dvě ze songwriting campu (jedna z nich byla Lights Off) a ještě třetí, která vznikla v období covidového lockdownu. Interní porota v České televizi vybrala z této trojice právě Lights Off, která se pak v národním kole utkala s dalšími vybranými písněmi.

Jak je během tiskových konferencí tradicí, tak i Dominika zazpívala acapella část české soutěžní písně Lights Off.

Francie, Dánsko, Řecko, Severní Makedonie, Austrálie, Albánie – všichni tito reprezentanti poslali video s přáním k narozeninám, které moderátor na závěr tiskové konference jako překvapení pro Dominiku pustil. Na závěr nechybělo ani video od Caspera s Benjaminem, kteří zazpívali narozeninové přání v norštině. Tohle jen potvrzuje to, jak se letošní reprezentanti během března a dubna na pre-parties spřátelili. Těchto setkání bylo totiž velké množství a někteří stejně jako We Are Domi byli téměř na všech, takže do Turína přijíždí již jako sehraná parta kamarádů.

Mezi gratulanty k dnešním Dominičiným narozeninám nechyběly ani dánské dívky ze skupiny Reddi.

My za naši redakci Dominice přejeme k narozeninám hlavně pevné zdraví, silné hlasivky a hodně štěstí v letošní Eurovizi!

Jak na vás z fotografií a videa působí první česká zkouška We Are Domi v Turíně?

Jeden myslel na “První zkoušky a tisková konference Česka

  • Dnešní den, po těch všech komentářích, info, fotek a videa, mě naplňuje velkým optimismem a nadějí. Jen tak dál. Stačí, aby se to Domče podařilo v ten důležitý moment a myslím, že se můžeme těšit na super výsledek.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..