Eurovision CanadaNovinky

Kanada se zapojí do eurovizní rodiny

V příštím roce 2023 odstartuje v Kanadě další verze písničkové soutěže na způsob Eurovize.

Po připojení Spojených států amerických do eurovizní rodiny v letošním roce díky American Song Contestu nás příští rok čeká další obdobná verze této soutěže, a to v Kanadě. V ní budou soutěžit interpreti z každé z deseti kanadských provincií a tří teritorií. Měli bychom tedy vidět několik nově vzniklých původní verzí písní a to samozřejmě v živém podání. Prozatímní ale možná i konečný název tohoto nově vznikajícího song contestu je „Eurovision Canada“.

Kanadští umělci jsou ve světě hudby velice populární a proto můžeme očekávat velmi zajímavý projekt vycházející z dlouholeté tradice, který oslaví nejlepší současné kanadské talenty. Však jedna z největších eurovizních hvězd – Céline Dion – která Eurovizi v roce 1988 vyhrála za Švýcarsko, je Kanaďanka pocházející z frankofonní oblasti Québec.

V této kanadské verzi soutěže se proti sobě postaví různí umělci z třinácti provincií, respektive teritorií. Prostřednictvím několika kvalifikačních přenosů svedou souboj o postup do semifinále a následně do velkého finále. Marin Österdahl, který zastává pozici výkonného supervizora Eurovize, od projektu Eurovision Canada očekává, že se tato show stane celosvětovou podívanou. Dle něj je láska k hudbě je univerzální a oslava různých hudebních žánrů a stylů překračuje hranice a spojuje lidi způsobem, který žádná jiná umělecká forma nedokáže. Vedení Eurovize je také nadšeno, že se jim podařilo najít ty nejlepší partnery, kteří mohou nabídnout další verzi tohoto fenoménu novým fanouškům a sdílet tuto pozoruhodnou hudební soutěž s kanadským lidem.

Další podrobnosti o vysílacím partnerovi, který se zhostí pořádání Eurovision Canada, a o moderátorech budou oznámeny v následujících týdnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..