AmSCNovinky

American Song Contest 2022 je za dveřmi

První ročník nové velkolepé hudební show American Song Contest bude na novém kontinentu zahájen už za pět týdnů.

O tomto novém hudebním projektu, který se nechal inspirovat velkou cenou Eurovize, jsme vás sice již dříve informovali ve dvou článcích na našem webu zde a zde, ale pojďme si nyní připomenout ty nejaktuálnější dostupné informace.

V pondělí 21. března 2022 vypukne dlouho plánovaná a očekávaná hudební show American Song Contest a po dobu téměř dvou měsíců by se tak američtí fanoušci populární hudby měli shromažďovat před televizními obrazovkami ke sledování tohoto hudebně-zábavného pořadu. Ten vyvrcholí 9. května velkým finále, což je ve stejném týdnu jako Eurovize 2022 v Turíně. Původně byla show plánována již na podzim loňského roku, ale kvůli aktuální situaci byla přeložena na letošní jaro, kdy bychom měli v průběhu osmi týdnů vidět několik kol – nejprve rozřazovací kola, semifinále a poté vyvrcholení v podobě velkého finále. Soutěže se zúčastní hudebníci zastupující 50 států USA, 5 amerických teritorií a hlavní město Washington, D. C. Vysílání pořadu se zhostila národní televize NBC, která má bohaté zkušenosti například s show America’s Got Talent a přenosy budou vysílány z filmového studia Universal.

Horkou novinkou je ohlášení moderátorů, kteří budou jako první poctěni možností moderovat tuto americkou hudební soutěž. Těmi jsou světoznámý raper Snoop Dogg a zpěvačka Kelly Clarkson. Obě dvě tyto ikony dosáhly obrovských úspěchů na hudební scéně a moderování prvního ročníku ASC se jistě zhostí s grácií.

Moderátoři American Song Contest 2022 Kelly Clarkson a Snoop Dogg

Do vysílání show se plánuje zapojit i několik evropských televizí, jako například islandská RÚV, švédská SVT a finská YLE, aby ve svých zemích zprostředkovali přímé přenosy, které proběhnou ve večerních hodinách amerického času. Celkem 56 soutěžních písní by mělo být odtajněno již velmi brzy. Těšíte se na ně? A budete historicky první ročník American Song Contestu sledovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..