NovinkyOstatní

Eurovize míří do Ameriky

American Song Contest bude mít premiéru v roce 2022.

EBU oficiálně potvrdila, že dlouho připravovaný projekt American Song Contest, který by měl být založený na principu Eurovize, odstartuje už příští rok. Přestože přesné datum ani pořadatelské město zatím zveřejněny nebyly, EBU představila alespoň základní informace o tomto projektu.

American Song Contest nebude narozdíl od svého evropského předchůdce určený pro celý kontinent, ale zúčastnit se ho budou moci pouze státy a teritoria na území Spojených států amerických. Pro první ročník počítají pořadatelé se všemi padesáti americkými státy, pěti zámořskými teritorii a samostatným reprezentantem za hlavní město Washington D.C. To dohromady dělá předpokládaný počet 56 účastníků, což je o dost více, než bývá na klasické Eurovizi.

Celá soutěž bude složena z několika kvalifikačních kol, na která budou navazovat semifinálové přenosy a velké finále. Živých přenosů se tedy dá očekávat mnohem víc než u Eurovize. Hledání písní již odstartovalo a organizátoři slibují velmi pestrou škálu hudebních stylů od country, popu, rocku až po rap či RnB.

Organizace této nové show se ujala jedna z největších amerických televizí NBC, která již organizuje i velmi populární pěveckou soutěž The Voice, tudíž očekávání budou velmi vysoká. Zda ale americká verze naší oblíbené Eurovize oslaví úspěch, se ukáže až příští rok.

Mapa všech předpokládaných soutěžních států a teritorií (zdroj: Wikipedia.org).

Budete sledovat i tuto novou sesterskou soutěž? Očekáváte, že se v USA stane podobným fenoménem jako Eurovize na starém kontinentě?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..