AmSCNovinky

American Song Contest se stane skutečností

Potvrzeno! V roce 2021 se uskuteční první ročník dlouho očekávané americké verze soutěže Eurovision Song Contest!

Čerstvé informace hovoří o American Song Contest, která vychází z nám velmi známé a oblíbené Eurovision Song Contest, jako o žhavé novince roku 2021. Po dlouhých přípravách by se měla soutěž uskutečnit v závěrečných měsících příštího roku. Soutěž by měla mít stejnou podobu, jako známe z naší evropské verze. A to se vším všudy. Jednotlivé státy Spojených států amerických se utkají proti sobě nejdříve v semifinále a ti úspěšnější ve velkém finále přenášeném v hlavním vysílacím čase. Sóloví zpěváci, dvojice, trojice i skupiny až o šesti umělcích. Zkrátka přesně jak známe z našich evropských zemských šířek.

Zúčastnit by se mělo všech 50 států, ze kterých by však ale nikdo neměl postupovat automaticky. Rozdílný bude také výběr jednotlivých reprezentantů. Z Evropy jsme zvyklí, že každý vysílatel dané země si sám vybírá svého reprezentanta, ať už přímo a interně nebo pomocí národního kola. Kalifornská produkční společnost Propagate Content vytvoří tzv.  American Song Contest Academy, zkrátka tým složený z amerických umělců a muzikantů, kteří společně s hlasy lokální veřejnosti vyberou jednotlivé soutěžící. A vážně jich bude 50. Celkem hudební nášup, nemyslíte?

Zdroj: deadline.com

Zatím není jasné, jak bude zvolen vysílací čas ve státech rozvrstvených do několika časových pásem. Stejně tak nebylo zatím upřesněno, jak bude probíhat hlasování v hlavních vysílacích přenosech. Překvapit se budeme muset nechat i v tom, která televizní stanice se této záslužné události ujme. Zatím největší napojení ukazuje společnost Netflix, která v červnu letošního roku přišla s filmem Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga.

Producentem American Song Contest bude Christer Björkman, který má zkušenosti nejen s velkolepou švédskou domácí show Melodifestivalen, ale také přímo s velkou Eurovizí. Podle svého vyjádření se těší a je mu ctí, že bude moci své bohaté zkušenosti vložit do vytvoření něčeho, co má dlouhou tradici v Evropě, a to na novém místě, kde soutěž nemá historii naopak žádnou. Výkonným producentem se stane Ben Silverman, který rovněž není nováčkem ve světě televizních pořadů. Spolupracoval například i na velmi úspěšné reality show Big Brother. Spolu s Andersem Lenhoffem, který se bude na výrobě pořadu rovněž podílet, se shodli, že vytvoření nové show formátu Eurovize přinese Spojeným státům v době, kdy je společnost rozdělenější než kdy dříve, sílu sjednotit se pomocí toho, co ji spojuje. A to je právě kultura a hudba.

Zdroj: musicweek.com

Otázek zůstává mnoho, jedno je však jisté. Soutěž bude otevřena úplně všem od začínajících umělců a nezkušených hudebníků, až po velká jména světových hitparád. Věřme tedy a doufejme, že světová situace se uklidní natolik, abychom si po letošní nedobrovolné pouze mohli užít vedle naší tradiční Eurovize, na kterou čeká Rotterdam už více než rok, třeba i tu novou, americkou!

Zdroj: eurovision.tv, wiwibloggs.com, variety.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..