Národní kola

DNES: Druhé semifinále norské MGP 2022

Dnes večer pokračuje šestitýdenní hledání nového zástupce Norska na Eurovizi.

Letošní Melodi Grand Prix nabízí 4 semifinálová kola, jednu „poslední šanci“ a velké finále, které je na programu v sobotu 19. února. Dnes večer nás čeká druhé semifinále, v rámci kterého se též můžeme těšit na představení jednoho z automatických finalistů. Pokud vás zajímá celková soupiska účastníků norské MGP 2022 nebo si chcete připomenout to nejdůležitější z úvodní tiskové konference, podívejte se na náš úvodní článek.

Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát se semifinálový přenos skládá ze dvou úvodních duelů, jejichž vítězové se poté utkají v závěrečném „zlatém duelu“. Vítěz zlatého duelu postupuje rovnou do finálového klání, tři neúspěšní semifinalisté pak mohou spoléhat už jen na úspěch v „Poslední šanci“. Na rozdíl od předchozích ročníků se na začátku každého semifinále již nebude losovat složení duelů. O jejich rozdělení bude rozhodnuto už předem.

Takto vypadá složení duelů dnešního druhého semifinále MGP 2022:

První duel:

Druhý duel:

O výsledcích všech duelů, a vlastně celého MGP, budou opět rozhodovat čistě hlasy televizních diváků. Hned minulý týden jsme se přesvědčili o tom, že bookmakeři si před živými přenosy ohledně norského národního kola neví příliš rady. V druhém semifinále však nejvíce věří zpěvákovi Steffenu Jakobsenovi a také zpěvačce Faridě.

Během večera se představí i jeden automatický finalista. Po Elsie Bay z minulého týdne přichází tentokrát řada na zpěváka Christiana Ingebrigtsena, který vystoupí se svou finálovou písní Wonder of the World.

Z důvodu obnovených proticovidových opatření, která jsou v Norsku přísnější než v ostatních severských zemích, budou semifinálová kola probíhat v hale H3 v norském Fornebu bez přítomnosti publika. Organizátoři nicméně věří, že by se publikum mohlo do haly vrátit 19. února na velké finále. Letošním MGP nás provede trojice ve složení Annika MomrakMikkel Niva a osvědčený matador Kåre Magnus Bergh.

Přímý přenos dnešního semifinále MGP 2022 začíná v 19:50 SEČ a živě jej budete moci sledovat zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..