Národní kolaNovinky

Severní Makedonie odhalila šestici finalistů národního kola

Písně nás čekají již příští týden, národní kolo proběhne v online podobě.

Naposledy jsme národní kolo v Severní Makedonii viděli v roce 2015, ale od té doby tato země vždy vybírala své reprezentanty interně. Nyní dochází ke změně a přichází online národní kolo Za Evrosong 2022, které bude v mnohém podobné českému formátu ESCZ. Makedonská televize MRT z došlých 47 písní vybrala finálovou šestici, kterou nyní představila světu. Interpreti nahráli živé verze svých písní a ty budou veřejnosti naservírovány příští týden v pátek 28. ledna ve večerním pořadu Stisni Plej ve 22:00. Poté bude spuštěno online hlasování, které potrvá týden. O vítězi rozhodne z poloviny odborná porota a z poloviny diváci hlasující online.

Na koho se v národním kole můžeme těšit?

  • Kalina Velkovska (Kaly) – Love and Light
  • Yon Idy – Dreams
  • Lara Ivanova – Flower of Sorrow
  • Viktor Apostolovski – Superman
  • Andrea Koevska – Circles
  • Boris Cvetanovski (Ris Flower) – Flying to Berlin

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře našeho webu, tak je vám určitě povědomé jméno Lara Ivanova. Ta totiž v OGAE Song Contestu 2021 reprezentovala Severní Makedonii s písní Za nas. Yon Idy je pak známý také v sousední Albánii, Kalina Velkovska je známá spíše coby jazzová zpěvačka, Viktor Apostolovski se zase na severomakedonské hudební scéně pohybuje již téměř 10 let. Mezi neznámé umělce na domácím trhu nepatří ani Andrea či Ris Flower, takže bude zajímavé sledovat, jak si povedou v novém národním kole.

Zajímavé je také to, že se na písních autorsky podíleli pouze balkánští skladatelé a textaři. Známá jména najdeme i u Lařiny skladby Flower of SorrowDarko Dimitrov a Robert Bilbilov, kteří stáli už za písní Proud od Tamary Todevske. Očekává se tedy balkánská power balada, zatímco ostatní soutěžící dodají do pestré palety národního kola v Severní Makedonii jazz, rock i další hudební žánry.

Na koho se těšíte nevíce? Myslíte si, že se Severní Makedonii na Eurovizi 2022 v Turíně bude letos dařit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..