Národní kola

DNES: Třetí přenos Pabandom iš naujo! 2022

Litva pokračuje se svým národním kolem posledním z úvodních tří vyřazovacích přenosů.

Od roku 2020 došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na třetí přenos tohoto národního kola. V prvních dvou večerech se utkalo 11 interpretů, dnes uvidíme 12 soutěžících a z každého kola postoupí do semifinálových kol celkem šest písní. Dále ze semifinále postoupí polovina a finále nás pak čeká 12. února 2022.

Za nižší počet účastníků v prvních dvou kolech může odhlášení dvou soutěžících – reprezentantky z roku 2015 Moniky Linkytė a Artūrasa Aleksiejuse-Alekase, který se v Litvě proslavil účastí v pěvecké show The Voice. Skupina Basas Pegasas, která se původně měla objevit již v prvním kole, byla přesunuta do dnešního přenosu.

Koho můžeme čekat na obrazovkách dnes?

Pabandom iš naujo! 2022 – 3. kvalifikační show – Sobota 22. ledna 2022 – 20:00
 1. Basas Pegasas – Ponai
 2. Rūta Loop – Call Me From The Cold
 3. Vasha – Nepaleidi
 4. Geleibra – Aš jaučiu tave
 5. Vilija Matačiūnaitė – Šimtas ir vienas
 6. Emilija Valiukevičiūtė – Overload
 7. Gintarė Korsakaitė – Fantasy Eyes
 8. Živilė Gedvilaitė – Lioness
 9. Monika Liu – Sentimentai
 10. Gebrasy – Into Your Arms
 11. Mėnulio Fazė – Give Me a Sign
 12. Lolita Zero – Not Your Mother

Některé písně jsou již dostupné na YouTube, odkazy jsme přidali k názvům písní.

Litva před pár lety začala snižovat počet jednotlivých přenosů. Nejméně jich bylo v roce 2021 – čtyři, letos nás čeká přenosů šest. Těmi nás provede trojice Giedrius Masalskis, Ieva Stasiulevičiūtė a Richardas Jonaitis. Giedrius již moderoval předchozí národní kolo Eurovizijos Atranka, zatímco Ieva moderovala Pabandom iš naujo! již minulý rok. Pětičlenná porota by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Novinkou je, že letos by tato porota měla být v každém kole jiná. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se v roce 2020 osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

Třetí část národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..