Lotyšsko představilo účastníky národního kola Supernova 2022

Vrací se Aminata nebo matador lotyšského národního kola Markus Riva.

Po pauze v roce 2021 se vrací také lotyšské národní kolo Supernova. V něm uvidíme celkem 16 písní, které se nejprve utkají v semifinálovém přenosu a ti nejlepší si vybojují postup do finále. Více detailů k samotnému formátu zatím nebylo představeno.

Mezi 16 semifinalisty najdeme tři bývalé reprezentanty z Eurovize. Nejvíce zaujme asi Aminata, která reprezentovala Lotyšsko na Eurovizi 2015 ve Vídni a s písní Love Injected se umístila na krásném šestém místě. O rok později byla autorkou další lotyšské reprezentační písně Heartbeat, kterou zpíval Justs a taktéž se dostal až do finále, kde skončil na 15. místě. Smutným faktem zůstává, že od roku 2009 se jedná o jediné dva případy, kdy jsme mohli Lotyšsko vidět ve velkém finále.

A co další dva reprezentanti? Že vám žádné z ostatních 15 jmen nic neříká? Tak vězte, že skupina Bermudu Divstūris již Lotyšsko reprezentovala v roce 2011 pod názvem Musiqq s písní Angel in Disguise. Třetím navrátilcem je Intars Busulis, kterého najdeme jako jednoho ze členů uskupení BUJĀNS. Ten pro změnu tuto pobaltskou zemi reprezentoval již v roce 2009 s písní Probka, která se v semifinále umístila na posledním 19. místě. Mezi letošními semifinalisty pak najdeme i ostříleného účastníka lotyšského národního kola Markuse Rivu. Bude rok 2022 pro něj tím šťastným?

Všechny soutěžní písně si můžete poslechnout na webu supernova.lsm.lv. Jak se budou písně postupně objevovat i na YouTube, doplníme je i do seznamu v tomto článku.

Kdo by měl vyhrát Supernovu 2022?

Mezi 10. a 14. lednem budou moci diváci vybrat ještě 17. semifinalistu. Na webu LSM.lv bude zveřejněno dalších 10 písní, ze kterých ten nejlepší dostane šanci bojovat o reprezentaci Lotyšska. Semifinále je naplánováno na sobotu 5. února.

Která píseň vás v Lotyšsku zaujala nejvíce? Hlasujte pro ni v naší anketě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..