ESCZ 2022Reprezentanti

Ohlasy na vítězství We Are Domi v ESCZ 2022

Jak přijali zahraniční fanoušci novou českou reprezentační píseň Lights Off?

Včera večer jsme poznali výsledky národního kola ESCZ 2022 a také našeho nového reprezentanta – skupinu We Are Domi s písní Lights Off. Kdyby někdo ještě neviděl video s ohlášením bodů porotců a celkovými výsledky, najdete ho buďto v našem včerejším článku nebo zde:

A co na tuto píseň říkají fanoušci ze zahraničí? Většinou se setkáváme s pozitivními ohlasy. Ostatně We Are Domi u mezinárodních diváků obsadili první příčku. Často se ale setkáváme také s lítostí nad výsledkem druhé nejoblíbenější interpretky v zahraničí – GIUDI. I když se skupině We Are Domi v českém hlasování tolik nedařilo (skončili na 4. místě), naprosto uspěli u již zmíněných zahraničních diváků, ale také u dvanáctičlenné zahraniční poroty složené z bývalých eurovizních reprezentantů. Nadšení kromě části českého publika ale We Are Domi sbírají napříč spektrem. Můžeme jmenovat třeba i největší a nejsledovanější anglický web o Eurovizi – Wiwibloggs, kde William a Deban hodnotí píseň Lights Off velmi pozitivně. Na jejich reakci se můžete podívat zde:

Někteří zahraniční komentátoři označují českou volbu za takzvanou bezpečnou volbu („safe choice“). Zároveň se však obávají, aby píseň Lights Off časem nebyla příliš opakující se a generická. Je potřeba tohle brát na vědomí při přípravě eurovizního vystoupení. To je další bod, který se objevuje jak u zahraničních, tak i u českých fanoušků – staging. Fanoušci Eurovize upozorňují, že je třeba neusnout na vavřínech a dobré písni, jakou je Lights Off, je třeba připravit i odpovídající pódiovou prezentaci. Mimo názory na vítěze se občas objeví také politování Elis Mraz, která už podruhé skončila v českém národním kole na druhém místě. Ta by letos zvítězila, pokud by nedošlo ke změně procent při hlasování, a naopak by nejspíše v roce 2020 zvítězila, pokud by bylo použito nové hlasování. Ale zpět k We Are Domi. Jelikož jsou již druhou vybranou písní pro Turín, tak se nabízí srovnání s bulharskou písní Intention. Ve většině srovnávacích videí („My TOP 2“) jednoznačně vítězí Česko nad Bulharskem. Fanoušci tedy dávají přednost taneční pecce než bulharskému rocku. We Are Domi zvítězili také v některých hlasováních eurovizních webů, například ESCbubble.com.

Rozhodně se ale nenajdou pouze pozitivní komentáře. Někdo si myslí, že mezi ostatními písněmi může Lights Off zapadnout, narozdíl například od písně Jezinky, která by mohla být ve srovnání s konkurencí více kontrastní. Zároveň se však objevují ti, kteří očekávají podporu skandinávských států, především Norska, když jsou dva členové skupiny právě odtud. Možná i to byl jeden z faktorů mezinárodního úspěchu v národním kole. Závěrem nás určitě potěší komentáře, které Česko po roční pauze vítají zpět v eurovizním finále. To naznačuje tomu, že by skupina We Are Domi měla být více konkurenceschopná než náš poslední reprezentant Benny Cristo.

Jak jste spokojeni s vítězem ESCZ 2022?

3 komentáře: „Ohlasy na vítězství We Are Domi v ESCZ 2022

 • Nezlobte se,ale tahle soutěž je především o tom,reprezentovat naší zemi!!!! Jasný,slyšíme Haj a Emma a partneři, písničky nic moc… ale jsou naší součástí, jsou jen naši!!!! Chcete vyhrát, slyšet že jsme vyhráli!!!! A díky komu??? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ díky tomu,že s naší zpěvačkou je tam někdo ze severní části???? Ty vole, dřív to bylo o tom ukázat, jaká země ma talenty a jestli si všimnete,tak vždy vyhráli právě talenti z té země, ne kdo má víc šancí,protože ma s nějakou zemí něco společný…. tuhle soutěž jsem vždy zboznovala a těšila se,ale už je vážně trapný,že se snažíme uspet za každou cenu…. na úkor naší hrdostí a talentum!!!!!

  Reagovat
 • myslim, ze to hlasovani dopadlo celkem dobre, diky bohu ze nehlasovalo pouze cesko 😀

  Reagovat
  • Přesně, díky zahraniční porotě a hlasům z venku, že to dopadlo takhle, jinak bychom tam měli Emmu a Jordana a to by “uspělo” asi tak podobně, jako Benny. A to ani jeden nejsou špatní interpreti. We are Domi je po všech stránkách nejlepší volba z výběru, kterej nebyl jako celek vůbec špatnej. Ale jediní We are Domi dokážou zaujmout, song má gradaci, jsou svojí jedinečností konkurenceschopní a mohou vyniknout mezi ostatními 40ti songy. Protože ono totiž vyprodukovat EDM a zajistit, aby to znělo dobře, jedinečně a aktuálně, je podle mě jeden z nejtěžších úkolů v dnešním světě hudby.
   Navíc mít text s myšlenkou zvyšuje kvalitu songu. V neposlední řadě to doplňme o ideální zpěvačku, která má charisma a umí zpívat skvěle na živo, a máme tu recept na úspěch. Taneční hudba není ve skutečnosti známá svými texty nebo zpěváky, ale oni to všechno dohromady mají. Jsem velmi šťastná a ohromena za takový skvělý počin, podle mě nejlepší, co jsme do teď poslali. A přeji songu Lights off vše nejlepší ve finále, které si bezpochyby zaslouží. Dokonce věřím v naše vůbec nejlepší umístění na Eurovizi, takže TOP 5🙏🔥💃

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..