ESCArena hodnotí !ESCZ 2022

ESC Arena hodnotí: Stay or Go (The Valentines)

Co říká na píseň Stay or Go posádka našeho webu? Zjistíte právě teď!

Všechny písně českého národního kola ESCZ 2022 ohodnotí redaktoři a editoři webu ESC Arena. Přečtěte si jednotlivá slovní a číselná hodnocení a dejte nám vědět, jak moc s nimi (ne)souhlasíte.

5. The Valentines – Stay or Go

Josef

Na první poslech videoklipu na mě Stay or Go od skupiny The Valentines působí hodně retro funky, takže tuhle povinnou „retro“ kolonku bychom si i v našem národním kole mohli odškrtnout. Ale po poslechu živé verze v tom více slyším indie nádech, který měli Lake Malawi, ale tentokrát to na mě bohužel nepůsobí stejně jako před dvěma lety. Určitě se nejedná o špatnou píseň, naopak je docela chytlavá, občas až vlezlá, ale neumím si představit situaci, kdy Stay or Go zvítězí v ESCZ 2022.

Hodnocení: 5

Honza

Indie partička The Valentines přichází s lehkou a chytlavou melodií, která ale zřejmě nadchne pouze skalní fanoušky tohoto žánru. Kluci si potrpí na upřímnost svého projevu a vystupování, to je rozhodně velké plus, nicméně ačkoliv je píseň Stay or Go některými přirovnávána k Friend of a Friend od Lake Malawi, zde postrádám to něco navíc, co pro mě reprezentant Česka z roku 2019 měl. Píseň Stay or Go v žádném případě nezkazí dobrou náladu, mé srdce si ale bohužel nezíská.

Hodnocení: 4,5

Pavel

Tato tříčlenná skupina přišla se songem Stay or Go a prezentuje se především svou autenticitou a upřímností. I přestože má píseň charakteristiky popu, zcela mě neoslovila a nemyslím si, že by tomu bylo jinak v případě širšího eurovizního publika. Refrén je poměrně chytlavý, jako celek však mezi ostatními finalisty ESCZ nepůsobí příliš výrazně a s ostatními soutěžícími se nemůže zcela rovnat ani z hlediska originality. Hlasovat letos mohou se značnou váhou i mezinárodní fanoušci a vzhledem k zahraničním ambicím mohou The Valentines věřit v podporu právě v této oblasti.

Hodnocení: 4

Vladimír

Skladba Stay or Go na mě působí velice sympatickým a pohodovým dojmem stejně tak, jako členové skupiny The Valentines. Na songu bych ocenil především její chytlavou a zapamatovatelnou melodii. Bohužel je to asi vše, čím tato skladba vyniká, což je pro účast na Eurovizi velmi málo. Mnohem úspěšnější si ji dovedu představit v tuzemském prostředí, a to zejména v rádiích, kde dle mého názoru i relativně nevýrazné songy mají velkou podporu českých posluchačů. Na ESC to však bohužel stačit nebude.

Hodnocení: 5

Daniel

The Valentines si připravili pohodovou a uvolněnou písničku, která se dobře poslouchá při víkendovém čilování. V národním kole i na Eurovizi určitě najdeme výraznější skladby, nálada Stay or Go ale může být v záplavě intenzivních vystoupení právě to, co zachytí pozornost televizního diváka. Osobitost členů kapely se odráží i v upřímném a nestrojeném textu písně, což je další pozitivní bod. Je ale pravdou, že mi píseň nepřináší silnější požitek ani emoce, které v hudbě vyhledávám.

Hodnocení: 6,5

Ondra

Věřím, že píseň Stay or Go si určitě našla, nebo ještě najde své fanoušky, ale mě bohužel moc neoslovila. Song The Valentines mi hodně připomíná tvorbu třeba Lake Malawi nebo Dadiho Freyra, což úplně není můj šálek kávy. Oceňuji, že jsou kluci z kapely sami sebou a přinášejí na stage velmi osobitý styl, ale myslím, že na Eurovizi by se něco takového mohlo velmi jednoduše ztratit. Podobné věci jsem už v životě slyšel několikrát, a tak bych letos za Česko rád viděl něco originálnějšího.

Hodnocení: 6

Celkové hodnocení pro Stay or Go: 5,17

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..