ESCZ 2022Národní kola

Představujeme: GIUDI

Zpěvačce GIUDI patří v letošním národním kole číslo 2!

GIUDI je česká zpěvačka původem z Rokycan, která je aktivní v Česku, v Itálii, ale i v rámci Evropy. Před dvěma lety ji oslovilo britské vydavatelství Minimal Surface, se kterým spolupracuje dodnes. Její písně se dostaly do playlistů rádií na pěti kontinentech. Hudebně má nejblíže k elektronické hudbě v kombinaci s melancholickým popem. GIUDI představila svůj hudební projekt v roce 2017. Následovalo ocenění stříbrný objev roku hudební ankety Žebřík. Její první vydanou písní byla Seaside, následovaly i další úspěšné klipy jako Into the Woods, Tribe či Icarus. V případě poslední zmíněné vznikla i speciální verze s doprovodem klavíru Karla Havlíčka. GIUDI je vyhledávanou umělkyní ve světě módy. Vystupovala například na Mercedes Benz Prague Fashion weeku a také ji oslovila světoznámá značka Baťa a použila píseň Tribe jako ústřední skladbu pro prezentování své nové kolekce bot. V minulých letech takto spolupracovala například se zpěvačkou Lenny.

GIUDI se při své tvorbě zaměřuje nejen na estetickou stránku, od kostýmů, přes líčení až po různé módní doplňky, ale ve svých skladbach se dotýká témat diverzity, spirituality nebo například duševního zdraví. Poslední vydanou písní jsou Jezinky, se kterými GIUDI soutěží také v českém národním kole ESCZ 2022. GIUDI má okolo sebe tým velmi progresivních kreativců a umělců, kteří reprezentují alternativní tuzemskou scénu a se kterými vytváří velmi zajímavé a originální koncepty. Tato píseň byla nahrána ve dvou verzích – acapella (čistě vokální skladba), která je kromě videoklipu použita také pro soutěžní živé vystoupení. Mimo to však existuje také symfonická verze, kterou by GIUDI zvažovala pro Eurovizi v Turíně v případě vítězství v českém národním kole.

GIUDI byla v letošním roce vybrána zahraničními hudebními profesionály jet reprezentovat Českou hudební scénu na prestižní showcasový festival Eurosonic 2022, kde vystoupí v lednu.

Instagramový profil GIUDI čeká na vaše sledování, stejně tak můžete GIUDI podpořit i na Facebooku.

Videoklip soutěžní písně

Chtěli byste GIUDI vidět na pódiu v italském Turíně? Posílejte hlasy v oficiální aplikaci Eurovision Song Contest nebo na webové stránce ESCZ2022.com! V komentářích nám napište, jak se vám song Jezinky líbí a nezapomeňte hlasovat v anketě!

Ohodnoťte píseň GIUDI - Jezinky

Ke stažení zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..