ESCArena hodnotí !ESCZ 2022

ESC Arena hodnotí: Lights Off (We Are Domi)

Co říká na píseň Lights Off posádka našeho webu? Zjistíte právě teď!

Všechny písně českého národního kola ESCZ 2022 ohodnotí redaktoři a editoři webu ESC Arena. Přečtěte si jednotlivá slovní a číselná hodnocení a dejte nám vědět, jak moc s nimi (ne)souhlasíte.

1. We Are Domi – Lights Off

Josef

Skupina We Are Domi přichází do českého národního kola ESCZ 2022 s taneční peckou, která by rozhodně často byla slyšet z reproduktorů slavného EuroClubu, pokud by se situace ve světě dala do pořádku a takový klub by se opět do místa konání Eurovize vrátil. Dominika Hašková je velmi sympatická a líbí se mi především, jak zvládá odzpívat hlubší polohy, aby posléze přešla do dlouhých vysokých tónů. Z celé písně Lights Off je slyšet světový zvuk, kterému určitě napomáhá přítomnost dvou norských muzikantů a také to, že se Dominika narodila v Americe a s ostatními členy kapely se dala dohromady v Anglii. Prostě se ve světě neztratí a to by bylo pro Eurovizi rozhodně velkou výhodou.

Hodnocení: 8,5

Honza

Velmi příjemné zpestření letošního ESCZ, vlastně už po druhém dni mi v mozku rezonuje nejvíce ze všech. Dominika i její kolegové jsou nesmírně charismatičtí a toto charisma cítím i v jejich písni. Tento styl hudby nikdy k mému srdci nepřirostl, nicméně „live on tape“ nahrávku jsem si opravdu oblíbil, Domi dokázala své pěvecké kvality a ikdyž by písni Light Off na Eurovizi nejspíše nebyl garantován větší úspěch, arénu by rozhodně rozproudil.

Hodnocení: 7,5

Pavel

O Dominice Haškové neslyšíme poprvé. Už před lety se předvedla v televizní talentové soutěži a po odmlce, kterou využila pro studium v Británii, se vrátila v plné parádě. Vydala taneční song, který obohatili její dva norští kolegové a výsledek zní velmi dobře. Dominika je výborná zpěvačka a s přehledem zvládá i nejvýraznější a nejtěžší tóny celé skladby. Ke konci se ale song stává lehce repetitivním, což na párty rozhodně nevadí. V Turíně by s tím však leckdo mohl mít problém. Na Eurovizi jsme slyšeli různé diskotékové hity a ne všechny uspěly. Taneční pecku od skupiny We Are Domi bych však zařadil k těm lepším!

Hodnocení: 7

Vladimír

Mám velkou radost, že se písnička tohoto hudebního žánru probojovala až do finále ESCZ, protože taneční věci se v Čechách moc neprodukují. Nejsem si ale úplně jistý, jestli dokáže dostatečně zaujmout mezinárodní diváky i porotu. V porovnání s jinými songy zejména ze Skandinávie, kde tento hudební styl hodně frčí, mi z toho vychází lehce nadprůměrný počin, který by však v severských národních kolech zůstal spíše za branami finále.

Hodnocení: 7

Daniel

Fajnová písnička, která nijak speciálně nevybočuje z hlavního hudebního proudu. Zatímco refrén s elektronickým instrumentálním doprovodem mě příliš nezaujal, moje oblíbená pasáž je ta s měněním nábytku a povlečení – trefný text a povedená melodie. Zdá se mi, že jsme podobné skladby už na Eurovizi slyšeli, a pokud za nás We Are Domi odjedou do Turína, postup do finále bude asi záležet na semifinálové konkurenci.

Hodnocení: 7

Ondra

Přestože kapela Domi pro mě nebyla nikým neznámým, jejich píseň Lights Off mě velice překvapila. Řekl bych, že příjemně vyčnívá z jejich klasické tvorby a zdaleka se mi ze všech jejich písní líbí nejvíce. U této kapely se mi zároveň velice líbí jejich živý projev z národního kola, jejich soutěžní vystoupení má prostě vibe a na Eurovizi by se s ním určitě neztratili. Plus Dominika předvedla naprosto skvělý pěvecký výkon. Za mě je píseň Lights Off jedna z asi tak tří, které by z našeho výběru měly mít docela slušnou šanci na postup do finále Eurovize.

Hodnocení: 9

Celkové hodnocení pro Lights Off: 7,67

2 komentáře: „ESC Arena hodnotí: Lights Off (We Are Domi)

  • Není to špatný song, ale trochu tomu chybí, aby to byla pořádná taneční pecka. Ale rozhodně by mě jejich vítězství a postup na ESC nijak neurazil. Za mě druhé místo v letošní nominaci.

    Reagovat
  • Pro mě styl hudby, který jde úplně mimo můj vkus, tudíž se mi těžko hodnotí. Začátek skladby mě baví, jakmile ale přejde do toho diskotékového „tuc tuc“, můj zájem ochabuje. Někam do klubu asi dobrý, ale na eurovizní stage za mě fakt ne. Hodnotím 5/10.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..