ESCZ 2022Národní kolaNovinky

Report: Tisková konference k ESCZ 2022

Dnes byl den D pro české fanoušky Eurovize, protože byla představena finálová sedmička interpretů našeho národního kola ESCZ 2022.

Na tiskové konferenci byl přítomen Kryštof Šámal, který je šéfem české delegace, a také nová manažerka realizace Lucie Kapounová. Ta ve stejné pozici nahradila Jana Potměšila, ale divákům ČT je známá, protože má na starosti takové velké projekty, jako například StarDance.

Během tiskové konferece byl nejdříve popsán postup výběru finálové sedmičky písní, která vzešla z přihlášených 150 počinů. Na výběru se mimo jiné podílel také reprezentant Rakouska z roku 2018 Cesár Sampson, který pomáhal české reprezentanty vybírat i v minulých letech jako člen mezinárodní poroty. Kryštof Šámal zmínil především komplexitu organizace takové show, jakou je Eurovize a v náročnosti byla Eurovize přirovnána i k olympijským hrám. Lucie Kapounová dodala, že ačkoliv je náš český eurovizní tým jedním z těch menších, je velmi semknutý. Lucie právě má tu možnost porovnání s ostatními týmy, se kterými se v České televizi setkala. Následovalo představení samotných interpretů a jejich písní. To probíhalo v abecedním pořadí, proběhl krátký rozhovor a následně si každý vylosoval pořadové číslo, které mu bude patřit v hlasovací aplikaci. Zároveň také poprvé zazněly ukázky z živých verzí soutěžních písní.

1 = We Are Domi

2 = GIUDI

3 = ANNABELLE

4 = Elis Mraz

5 = The Valentines

6 = Emma Smetana & Jordan Haj

7 = Skywalker

Hlasování v národním kole ESCZ 2022 bude probíhat od 7. prosince do 15. prosince. Bude pro všechny zdarma a na výběr budou dvě možnosti. Jednak stejně jako v předchozích letech je možnost hlasovat v oficiální eurovizní aplikaci od EBU, nebo tentokrát bude i možnost hlasovat přes speciální webovou stránku, která bude zveřejněna v následujících dnech.

Soutěžní písně byly do dnešního dne zveřejněny samotnými interprety, ale součástí národního kola jsou speciální živá vystoupení, podobná těm, co známe z Eurovize. Tato videa budou zítra zveřejněna v eurovizní aplikaci, kde se bude hlasovat, a na již zmiňovaném webu. Případně se také objeví u jednotlivých interpretů na jejich kanálech na YouTube.

V dalších dnech se můžete těšit, že letošní finalisty postupně uvidíte také ve Studiu 6, tradičním ranním programu České televize. Určitě doporučujeme sledovat sociální sítě ESCZ, protože nás čekají také rozhovory s interprety a další doprovodný materiál. My na ESC aréně pro vás jako již tradičně připravujeme medailonky jednotlivých interpretů a věnovat se jim budeme i na sociálních sítích. Ve středu 15. prosince bude hasování ukončeno a výsledky budou oznámeny ve čtvrtek 16. prosince. Reprezentant Česka na Eurovizi 2022 v Turíně tak bude mít minimálně o měsíc více času pro samotnou přípravu.

Kdo by měl vyhrát ESCZ 2022 a reprezentovat Česko v Turíně?
 • Emma Smetana & Jordan Haj - By Now 34%, 441 hlas
  441 hlas 34%
  441 hlas - 34% všech hlasů
 • GIUDI - Jezinky 18%, 241 hlas
  241 hlas 18%
  241 hlas - 18% všech hlasů
 • WE ARE DOMI - Lights Off 16%, 206 hlasů
  206 hlasů 16%
  206 hlasů - 16% všech hlasů
 • Elis Mraz - Imma Be 12%, 162 hlasy
  162 hlasy 12%
  162 hlasy - 12% všech hlasů
 • ANNABELLE - Runnin' Out of F* Time 11%, 144 hlasy
  144 hlasy 11%
  144 hlasy - 11% všech hlasů
 • Skywalker - Way Down 6%, 74 hlasy
  74 hlasy 6%
  74 hlasy - 6% všech hlasů
 • The Valentines - Stay or Go 4%, 47 hlasů
  47 hlasů 4%
  47 hlasů - 4% všech hlasů
Celkově hlasů: 1315
5. 12. 2021 - 28. 11. 2022
Hlasování ukončeno !

4 komentáře: „Report: Tisková konference k ESCZ 2022

 • Úplně nechápu, proč ta videa nebyla zveřejněna hned a samozřejmě na YouTube. V aplikaci nebo na spešl stránce budou pro ty, kdo už jsou rozhodnuti hlasovat, což se ale v takovém případě stane na základě studio verzí a ne live performancí. Klasická hlava 22. Nemluvě o tom, že pro eurovizní youtubery pak bude asi technicky složitější natáčet reakční videa, což je další dobré promo a nábor dalších potenciálních hlasujících. Prosil bych českou delegaci, aby to ještě přehodnotila a všechna videa zítra normálně uploadla na YouTube kanál ESCZ.

  Reagovat
  • Informace, co máme, jsou takové, že interpreti budou mít svá videa k dispozici a na své YT kanály si je samozřejmě každý z nich může dát sám, jen to nebude nijak organizovaně. Například We Are Domi své video zveřejnili přesně o půlnoci, stejně jako se otevřelo hlasování na webu http://escz2022.com

   Reagovat
   • Aha, takže video nejde maximalizovat :D. To jsou takoví diletanti…

    Reagovat
   • Je to samozřejmě lepší než nic, přesto si ale myslím, že shromáždit tato videa (i budoucí) na jednom YT kanále je praktičtější (a s větším potenciálním dosahem) než očekávat, že si každý bude aktivně vyhledávat každé video zvlášť.

    Budou-li později zveřejňovány i nějaké doprovodné rozhovory/medailonky, po vybrání reprezentanta i vlogy nebo něco podobného, co se v minulosti zveřejňovalo dosti nesystematicky na FB a IG, taky by bylo dobré to někde mít „pod jednou střechou“. Z těch socek se to totiž narozdíl od YouTube znatelně hůř sdílí například na nějakém fóru nebo na Twitteru, kde je nejvíc eurovizních fanoušků, takže to ve výsledku vidí méně lidí než kolik by to mohlo potenciálně zajímat.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..