Národní kolaNovinky

Poslední část estonských čtvrtfinalistů představena

Čtvrté čtvrtfinále soutěže Eesti Laul 2022 se odehraje v sobotu.

Tuto sezónu se estonská televize ERR rozhodla rozšířit formát svého tradičního národního kola Eesti Laul. Kromě dvou semifinále a finále v únoru a březnu probíhá i čtveřice čtvrtfinále. Každý týden proti sobě bojuje 10 interpretů o pětici postupových míst do semifinálových přenosů. My tak namísto 24 písní jako v minulých letech poznáme letos rovnou čtyřicítku. Narozdíl od předchozích let však písně slyšíme poprvé až během sobotních čtvrtfinále, ovšem pouze prostřednictvím videoklipů. Jména jednotlivých účastníků jsou zveřejňováni vždy v pondělí před samotným přenosem, dnes si představíme poslední čtvrtfinálovou desítku.

Novinkou je společně s představením čtvrtfinálových přenosů také postupový klíč, který se mírně liší od toho, co známe v případě semifinále a finále. Ve čtvrtfinále o prvních třech postupujících rozhodnou čistě hlasující televizní diváci. Až čtvrté a páté postupové místo má ve svých rukách odborná porota.

V rámci čtvrté čtvrtfinálové soboty se představí:

 • AriadneShouldn’t Be Friends
 • Black VelvetSandra
 • DramandaTule minu sisse
 • Eleryn TiitTunnete keel
 • ElysaFire
 • Emily J.Quicksilver
 • JessicaMy Mom
 • Minimal Wind & Elisabeth TiffanyWhat to Make of This
 • Ott LeplandAovalguses
 • Púr Múdd & ShiraGolden Shores

V závěrečném čtvrtfinále národního výběru Eesti Laul 2022 se představí několik navrátilců. Tím nejvýznačnějším je Ott Lepland, který za Estonsko na Eurovizi 2012 vybojoval 6. pozici s písní Kuula. Vidět jsme ho mohli i minulý týden v roli moderátora třetího čtvrtfinále soutěže. Po týdenní pauze se v rámci skupinového vystoupení vrací i zpěvačka Shira, které se minulou sobotu nepodařilo postoupit do semifinále se sólovou písní Under Water. Jejím partnerem pro tento týden bude duo Púr Múdd, které se soutěže zúčastnilo již několikrát. Účast v estonském výběru není novinkou ani pro zpěvačky Ariadne, která si v roce 2017 získala fanoušky svou písní Feel Me Now, a Emily J., finalistku ročníku 2019.

Poslední čtvrtfinále nakonec uvedou bývalí estonští eurovizní reprezentanti Jüri Pootsmann (2016), který se zároveň stal superfinalistou Eesti Laul 2021, a Getter Jaani (2011).

Průběžný seznam kvalifikantů do semifinále Eesti Laul 2022:

 1. Evelin SamuelWaterfall
 2. Stig RästaInterstellar
 3. Boamadu – Mitte kauaks
 4. Maian – Meeletu
 5. Jaagup Tuisk – Kui vaid
 6. Triin Niitoja & Frants TikerpuuLaululind
 7. Helen Vaata minu poole
 8. Andrei Zevakin feat. Grete PaiaMis nüüd saab
 9. Jyrise Plaksuta
 10. Kaia-Liisa KeslerVaikus
 11. STEFANHope
 12. Elina NechayevaRemedy
 13. Anna SahleneChampion
 14. Alabama WatchdogMove On
 15. Merilin MälkLittle Girl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..