ESCZ 2022Národní kolaNovinky

ESCZ 2022 zná přesný termín konání

Původně ohlášený prosinec 2021 byl nyní upřesněn na konkrétní datum.

České národní kolo na Eurovizi 2022 získává přesnější obrysy. Původně jsme vás informovali o stanovení termínu konání ESCZ 2022 již na letošní prosinec. Nyní došlo k upřesnění a my tak víme, že finalisty národního kola společně s jejich skladbami poznáme v pondělí 6. prosince 2021. O den později, tedy 7. prosince, bude zajhájeno hlasování, které potrvá lehce přes týden až do středy 15. prosince. Výsledky by měly být oznámeny o den později, ve čtvrtek 16. prosince, takže našeho reprezentanta budeme znát ještě před Vánoci.

Pokud nedojde k žádnému dalšímu oznámení reprezentantů, tak Česko bude po Belgii a Gruzii třetí zemí s vybraným reprezentantem pro nadcházející Eurovizi a historicky poprvé bude Česko první zemí, která bude mít kromě interpreta vybranou a zveřejněnou i soutěžní píseň. V patách nám bude Albánie, jejíž národní kolo se uskuteční těsně po vánočních svátcích.

Jak bude český reprezentant letos zvolen? Každý finalista nahraje živou verzi své soutěžní písně, která bude sloužit jako podklad pro hlasování v národním kole. Hlasovat budou fanoušci z celého světa a také odborná porota. Právě porota o výsledku rozhodne z 50 %, zatímco zbylých 50 % bude patřit hlasujícím divákům. Ti se však rozdělí podle své národnosti, takže čeští hlasující budou mít na celkový výsledek váhu 25 % a posledních čtvrtina výsledků bude v rukou mezinárodních hlasujících. Na videu si můžete připomenout rekapitulaci finalistů dosud posledního českého národního kola ESCZ 2020.

Koho byste rádi viděli mezi letošními finalisty? A jaký tip písně byste na Eurovizi 2022 za Česko rádi slyšeli?

Jeden myslel na “ESCZ 2022 zná přesný termín konání

  • Že by tam zas byla Barbora Mochowa s „Wait for life“? Píseň má sice 4 minuty, ale smysluplné 3 se z toho dají lehko „vříznout“. Vůbec bych se nezlobil!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..