Novinky

Řecko: Ve hře zůstává pětice kandidátů

Jeden z této pětice bude reprezentovat Řecko na Eurovizi v Turíně.

Řecký vysílatel ERT letos lehce mění svou strategii výběru reprezentanta. Zatímco v uplynulých letech se spíše zaměřil nejprve na volbu interpreta, kterému poté hledal tu nejlepší píseň, pro Turín 2022 zapojil do hledání nového reprezentanta a písně řecké nahrávací společnosti, které mohly přijít s kompletním balíčkem – tedy s interpretem včetně až tří písní a dokonce i s vidinou pódiového konceptu a promo aktivit. Do tohoto procesu se nakonec zapojilo 40 možných adeptů, z nichž interní komise vybrala 5 nejvhodnějších „balíčků“. Mezi nimi najdeme jak téměř neznámé tváře tak i oblíbeného zástupce z roku 2013.

Pětice adeptů v úzkém výběru reprezentanta:

  • Amanda Tenfjord
  • Elias Kozas
  • Good Job Nicky
  • Joanna Drigo
  • Louiza Sofianopoulou (LOU IS)

Věrné fanoušky jistě zaujme jméno Elias Kozas. Právě on reprezentoval Řecko na Eurovizi v Malmö v roce 2013, tehdy jako hlavní zpěvák skupiny Koza Mostra, s jejichž písní Alcohol Is Free vybojoval krásné šesté místo. Mnoho Řeků ale nejvíce kvituje účast mladého talentovaného zpěváka, který si říká Good Job Nicky. Ačkoliv se na řecké hudební scéně nepohybuje dlouho, už teď může nabídnout několik velmi lákavých počinů a hudebními kritiky je mu předpovídána hvězdná kariéra. Good Job Nicky kombinuje r&b, hip hop a elektronickou hudbu. Na jeho dosud nejúspěšnější videoklip se můžete podívat níže.

To trojice děvčat je považována za ta méně známá jména. Ve všech případech se ale taktéž jedná o talentované zpěvačky předurčené k slibnému hudebnímu vývoji. Amanda Tenfjord není název žádného norského národního parku, nýbrž jméno mladé řecké zpěvačky, která se ve svých třech letech odstěhovala s rodinou do Norska. Amanda nejraději kombinuje právě řecké a norské elementy schované za klasickým popovým žánrem. Joanna Drigo je zpěvačka a autorka písní, kterou objevil známý rockový zpěvák Filippos Pliatsikas, a poslední ze sezamu, LOU IS, je především zpěvačkou se silným hlasem a další z řady nadějných řeckých pěveckých talentů.

Pětice adeptů se v následujících týdnech sejde s komisí a řeckým eurovizním týmem, se kterými proberou své vize, finální slovo ERT by pak mohlo padnout do konce tohoto roku. Jelikož na volbě reprezentanta nebudou mít Řekové žádný vliv, nelze očekávat, že dostaneme možnost poslechnout si pětici písní dříve, než se oficiálně dozvíme, kdo bude Řecko na Eurovizi 2022 v italském Turíně reprezentovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..