Národní kolaNovinky

První čtvrtfinalisté Eesti Laul 2022 představeni

Vrací se Stig Rästa nebo oblíbenec fanoušků z roku 2020 Jaagup Tuisk.

Tuto sezónu se estonská televize ERR rozhodla rozšířit formát svého tradičního národního kola Eesti Laul. Kromě dvou semifinále a finále v únoru a březnu nás tak čeká nyní na přelomu listopadu a prosince čtveřice čtvrtfinále. V každém se utká 10 interpretů vždy o pětici postupových míst do semifinálových přenosů. My tak namísto 24 písní jako v minulých letech poznáme letos rovnou čtyřicítku. Narozdíl od předchozích let však písně uslyšíme poprvé až během sobotních čtvrtfinále. Jednotlivé účastníky poznáme vždy v pondělí před samotným přenosem, takže nám budou nyní novinky dávkovány průběžně.

Novinkou je společně s představením čtvrtfinálových přenosů také postupový klíč, který se mírně liší od toho, co známe v případě semifinále a finále. Ve čtvrtfinále o prvních třech postupujících rozhodnou čistě hlasující televizní diváci. Až třetí a čtvrté postupové místo bude mít ve svých rukách odborná porota. V semifinále pak již tradičně nejdříve rozhodne kombinace hlasů diváků a poroty, zatímco ze zbývajících nepostupivších ještě dostanou šanci diváci vybrat další finalisty. Ve finále o superfinalistech rozhodně opět porota v kombinaci s diváky a výsledky superfinále mají v rukou jen a pouze televizní diváci.

Pojďme se ale společně podívat na první desítku estonských čtvrtfinalistů:

  • Jaagup Tuisk – Kui vaid
  • Boamadu – Mitte kauaks
  • Evelin Samuel – Waterfall
  • Fiona and Me – Feel like this
  • Kéa – Everytime
  • Peeter Põder – Koos lõpuni
  • Little Mess – Hea päev
  • Maian – Meeletu
  • Stig Rästa – Insterstellar
  • Traffic – Kaua veel

Nejznámější jméno v prvním čtvrtfinále je Stig Rästa, který reprezentoval Estonsko v roce 2015 s Elinou Born. Jeho letošní píseň si napsal sám, ale mimo to se na ní podílel třeba Victor Crone, který Estonsko reprezentoval v roce 2019. Jaagup Tuisk se pak proslavil v Eesti Laul 2020, kdy skončil na druhém místě za vítězným Uku Suvistem. Evelin Samuel pak mladším fanouškům povědomá nebude, ale ti, kdo se v eurovizních polích pohybují déle, si ji mohou pamatovat z Eurovize 1999. Z dalších jmen, která si pamatujeme z některých předchozích ročníků Eesti Laul můžeme zmínit skupinu Traffic nebo zpěvačky Kéu či Maian. Za písní dívčí skupiny Little Mess pak stojí mimo jiné i Tanja Mihhailova, která Estonsko reprezentovala na Eurovizi 2014.

Na koho z této desítky se těšíte nejvíce? Plánujete sledovat čtvrtfinálové přenosy Eesti Laul?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..