Novinky

Černá Hora se pravděpodobně vrátí na Eurovizi 2022

Po dvouleté pauze černohorský národní vysílatel vyjádřil přání soutěžit příští rok v italském Turíně!

Tento balkánský stát se odhlásil v roce 2020 za ne zcela jasných okolností. Svůj odchod ze soutěže zdůvodnil nutností nákupu flotily služebních vozidel, kvůli nimž již nezbývaly finance na vyslání reprezentantů na Eurovizi. Jakkoliv se zdá být toto tvrzení zvláštní, stává se zřejmě minulostí. Černohorský vysílatel RTCG, zdá se, znovu nalezl finance a je dost možné, že zástupce Černé Hory uvidíme v příštím roce na jaře v Turíně.

Tuto informaci sdělila černohorská televize euroviznímu webu ESCToday. Žádné bližší informace však zveřejněny nebyly. Na to, zda Černá Hora vybere svého reprezentanta interně, využije již známé národní kolo Montevizija, nebo přijde s jiným konceptem výběru písně, si budeme muset ještě počkat.

Posledním ročníkem, kdy Černá Hora soutěžila, byl rok 2019 na Eurovizi v Tel Avivu. Odhlášení Černé Hory mohly kromě finančních problémů napomoci také nepříliš velké úspěchy reprezentantů v jednotlivých ročnících. Mluvčí černohorské televize se nechal slyšet, že náklady na soutěž jsou každoročně okolo 130 000 Eur a výsledky nejsou valné. S tím se nedá nesouhlasit. Vždyť Černá Hora od roku 2007, kdy poprvé soutěžila jako samostatná země, postoupila do finále pouze dvakrát. V roce 2014 vybojoval postup do finále Sergej Ćetković s písní Moj Svijet a o rok později potom Knez, který se songem Adio obsadil ve finále krásné 13. místo. Od té doby však Černohorci opět atakovali hlavně spodní příčky žebříčků semifinálových večerů.

Dvouletá pauza se v rámci eurovizní účasti v souvislosti s Černou Horou již v minulosti objevila. Země se neúčastnila ročníků 2010 a 2011. A to rovněž z finančních důvodů. Ale. Tím, že v roce 2020 byla Eurovize zcela odřeknuta, přišla nyní Černá Hora vlastně pouze o jeden plnohodnotný ročník. Takže hlavu vzhůru, naši milí balkánští přátelé, držíme vám palce a přejeme mnoho úspěchů! A co vy si myslíte o návratu Černé Hory mezi participující členy eurovizní rodiny? Napište nám do komentářů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..