JESCNovinky

První reprezentanti pro dětskou Eurovizi 2021 zvoleni

Kromě reprezentantky Německa a její soutěžní písně představujeme i další již zvolené reprezentanty ze Španělska, Portugalska a Ázerbájdžánu.

Nyní se hodně pozornosti věnuje Eurovizi 2022, jejíž přípravy jsou v plném proudu a aktuálně se očekává ohlášení pořadatelského města. Mezitím se však děje mnoho zajímavých věcí okolo příprav na prosincovou dětskou Eurovizi 2021. Nedávno totiž byla zvolena první soutěžní píseň. Stala se jí Imagine Us, se kterou bude reprezentovat Německo mladá zpěvačka Pauline. Ta zvítězila v národním kole Junior ESC – Wer fährt nach Paris? (Dětská Eurovize – Kdo pojede do Paříže?).

V tomto národním kole byla vybrána pětice soutěžících, z nichž v online hlasování vybrala veřejnost trojici nejlepších, kteří postoupili do finálového kola. V něm každý finalista zazpíval dvě ze tří možných reprezentačních písní a z nich veřejnost vybrala interpreta, který postoupil do druhé části finále se svojí dvojicí potenciálních německých reprezentačních písní. Touto vítězkou byla zvolena právě Pauline, zatímco Emelie a Marta zůstaly v poli poražených. Z dvojice písní Imagine Us a Hausboot pak byla jako definitivně vítězná vybrána právě Imagine Us, která se bude více než hodit k letošnímu sloganu Junior Eurovision – Imagine.

Pro zajímavost přikládáme i video písně Hausboot, která skončila na druhém místě.

Která píseň od Pauline se vám líbí více?
 • Imagine Us 50%, 3 hlasy
  3 hlasy 50%
  3 hlasy - 50% všech hlasů
 • Hausboot 50%, 3 hlasy
  3 hlasy 50%
  3 hlasy - 50% všech hlasů
Celkově hlasů: 6
19. 9. 2021 - 27. 11. 2021
Hlasování ukončeno !

Pauline sice má prvenství v případě reprezentační písně, ale první zvolenou reprezentantkou na dětskou Eurovizi 2021 není. Dosud kromě ní známe již další trojici interpretů. Portugalsko bude reprezentovat vítěz dětského Hlasu Portugalska Simão Oliveira. Přikládáme video s vystoupením z finále The Voice Kids Portugalsko. Čerstvě bylo nedávno oznámeno, že na soutěžní písni se autorsky bude podílet dvojice Fernando Daniel a Diogo Clemente. Právě Fernando Daniel zvítězil v roce 2016 v dospělé verzi The Voice Portugalsko a v roce 2017 skončil na pátém místě v portugalském národním kole Festival da Canção.

Vítěze dětského Hlasu vyšle také v posledních dvou letech velmi úspěšné Španělsko. Je jím Levi Díaz. Na videu si můžete pustit jeho vystoupení ve finále dětské pěvecké soutěže The Voice Kids Španělsko.

I třetí z dosud zvolených reprezentantů pochází z dětského Hlasu. Je jím ázerbájdžánská reprezentantka Sona Azizova, která na rozdíl od reprezentantů Španělska nebo Portugalska ve svém ročníku nezvítězila, ale skončila „pouze“ druhá. Také v případě Sony se můžete podívat na její vystoupení z The Voice Kids Ázerbájdžán, tentokrát její pojetí písně Zombie od irské skupiny The Cranberries, se kterou oslovila porotu v úvodních Výběrech naslepo.

Jeden myslel na “První reprezentanti pro dětskou Eurovizi 2021 zvoleni

 • Německo chce opět poslední místo – dívčina nemá rozsah, příšerná intonace a nepříjemná barva hlasu a ještě debilni text.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..