Novinky

Startuje hledání nové české písně pro Eurovizi

Zájemci mají čas do konce září!

Dříve než Česko oficiálně potvrdí svou účast na písňově soutěži Eurovision Song Contest 2022 v Itálii, Česká televize již spouští hledání nové písně. K tomuto vyjádření využívá staré známé logo českého národního kola ESCZ, které se uskutečnilo mezi roky 2018 a 2020. V letošním roce české národní kolo neproběhlo z důvodu automatické nominace loňského vítěze Bennyho Crista, jemuž byla Českou televizí interně vybrána nová soutěžní píseň.

Zdá se, že Česká televize se plánuje k online kolu ESCZ navrátit hned v roce 2022. Dnes na svých facebookových stránkách, stejně jako na webu ČT, vyzvala skladatele a interprety k přípravě svých skladeb během zářijového měsíce. Zatím je vše teprve v začátcích, organizátoři ve výzvě ani neuvedli, jakou formou by měly být skladby posléze zaslány, to bude upřesněno do 17. září. Zároveň zájemce uklidňují, že se v tomto stádiu příprav může jednat teprve o demo verze. Interpreti a skladatelé také mohou připravit a poté zaslat libovolný počet svých songů.

Česká televize dále připomíná, že nelze zaslat počiny, které byly nebo budou zveřejněny před 1. zářím tohoto roku. Jedná se o zásadní pravidlo ze strany EBU. V posledních letech však byly písně soutěžící v českém národním kole zveřejněny dokonce až v den zahájení ESCZ v první polovině ledna. Zůstaneme-li u dalších podmínek, které dosud ČT stanovila, hlavní zpěvák musí být držitelem českého občanství, v případě duetu alespoň jeden z dvojice. Stejně jako dříve, i letos ale může být skladba zpívána v libovolném jazyce. Není však tajemstvím, že ČT zpravila vybírá písně v anglickém jazyce, vždyť do finále ESCZ se dosud dostala pouze jediná píseň v češtině, a to Poslední slova tobě od Hany Barbary v roce 2019.

To, že Česká televize dosud oficiálně nepotvrdila účast na Eurovizi v následujícím roce, připomíná poslední část výzvy, kdy si televize vyhrazuje právo příští národní kolo zrušit v případě, že se Česko nebude šestašedesátého ročníku Eurovision Song Contest v Itálii vůbec účastnit. Jelikož se mají detaily ohledně zasílání skladeb objevit nejpozději 17. září, lze předpokládat, že do tohoto data bychom zároveň měli znát český osud pro následující rok.

Účastníci ESCZ 2019 čekající na vyhlášení výsledků.

Které interprety byste chtěli vidět v novém českém národním kole? A jaký hudební styl vám obvykle v ESCZ chybí?

8 komentářů: „Startuje hledání nové české písně pro Eurovizi

 • Určitě leona Gyongosi zpívá neskutečně a dela gospl
  Pak terka maskova je fajn

  Reagovat
 • Rozhodně Eva Burešová, ta byla v roce, 2018 sice v národním kole, třetí, ale byla označena za, nejlepší hlas, vybrali jste Bena a dopadnul jak sedláci u Chlumce. Takže Burešová Eva

  Reagovat
 • Já čekám Terku Maškovou, The Silver Spoons, Pam Rabbit, možná Honza Bendig

  Reagovat
 • Chce to zase zpěvačku…

  1. Pam Rabbit
  2. Tereza Mašková
  3. Eva Burešová

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..