OGAE Second Chance Contest 2021

Kdo z účastníků letošních národních kol si zasloužil druhou šanci?

Každoroční zahajující online contest, který pořádají oficiální fankluby OGAE, je OGAE Second Chance Contest. Jedná se o soutěž, kdy jednotlivé fankluby vyberou z národních kol svých zemí některou píseň, která nezvítězila, a ta tak dostane druhou šanci. Jelikož letos byla z důvodu automatického zvolení loňských interpretů ze zrušené Eurovize 2020 nabídka národních kol slabší, v OGAE Second Chance Contest 2021 se nám utká celkem 14 písní. Česko se letos účastní pouze jako porota, protože Benny Cristo byl zvolen interně a písně, ze kterých byla vybrána omaga, nebyly během výběru zveřejněny.

Hlasování v OGAE Second Chance Contestu 2021 začalo v červnu a končí 8. srpna. Hlasovat mohou pouze členové jednotlivých fanklubů. Pokud byste se chtěli stát členy toho našeho českého, stačí nám napsat email. Všechny podrobnosti naleznete v úvodním článku o OGAE Česko.

OGAE Second Chance Contest 2021
 1. ALBÁNIE: Era RusiZjarri im
 2. IZRAEL: Eden Alene Ue La La
 3. PORTUGALSKO: NEEV Dancing in the Stars
 4. FRANCIE: Pony X Amour fou
 5. ŠVÉDSKO: Eric Saade Every Minute
 6. RUSKO: Therr Maitz Future is Bright
 7. ŠPANĚLSKO: Blas Cantó Memoria
 8. DÁNSKO: Chief 1 & Thomas Buttenschøn Højt over skyerne
 9. ITÁLIE: Irama La genesi del tuo colore
 10. ESTONSKO: Jüri Pootsman Magus melanhoolia
 11. LITVA: Gebrasy Where’d You Wanna Go?
 12. CHORVATSKO: Bernada Colors
 13. NORSKO: KEiiNO Monument
 14. FINSKO: Ilta Kelle mä soitan

Před rokem zvítězila Anna Bergendahl ze Švédska se svou písní Kingdom Come, takže letošní pořádání má na starosti OGAE Švédsko. Minulý rok se čeští reprezentanti Elis a Čis T. umístili na 15. místě s 44 body. Letošní ročník je v pořadí již 35., takže se rozhodně nejedná o nějakou začínající soutěž. Mezi 14 učastníky najdeme velké favority, kterými byl například Eric Saade z Melodifestivalenu nebo skupina KEiiNO z norského Melodi Grand Prix. Zároveň ale můžeme vidět i dvojici interně vybraných interpretů, kterým se vybíralo v národním kole z více písní. Jsou jimi Blas Cantó ze Španělska a Eden Alene z Izraele.

Kdo je váš favorit na vítězství? Hlasujte pro něj v naší anketě. Máte jen jeden jediný hlas, tak vybírejte pečlivě. Společně s vyhlášením výsledků na podzim se také podíváme na to, kdo by zvítězil, pokud byste hlasovali pouze vy, čtenáři našeho webu. V komentářích pod článkem nám dejte vědět, pokud byste u některé ze soutěžních zemí zvolili do soutěže jinou píseň než tu, kterou vybraly jednotlivé fankluby.

Kdo by měl podle vás vyhrát OGAE Second Chance Contest 2021?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..