Novinky

Eurovizní písně bourají světový i český Spotify

Vůbec poprvé jsou letošní písně Eurovize tak úspěšné i v našem prostředí.

Od velkého finále Eurovize neuběhly ani tři dny a už nyní je jasné, že letošní písně rozhodně neupadly v zapomnění závěrečnou znělkou. Mnoho z nich se ihned usadilo na špičce světového virálního i celkového žebříčku. Za nejúspěšnější píseň lze v současné chvíli považovat píseň Šum od ukrajinské skupiny Go_A. Ti jsou nyní na senzačním druhém místě celosvětového virálního žebříčku. Páté místo patří finské kapele Blind Channel s písní Dark Side, hned za ním je pak dvojice francouzsky zpívaných písní Tout l’Univers ze Švýcarska a Voila z Francie. TOP 10 virálu pak uzavírá vítězná píseň Zitti e buoni od italské kapely Manseskin a ázerbájdžánský song Mata Hari od zpěvačky Efendi. V současné chvíli je tedy ve světové virální TOP 10 rovnou šestice písní letošního Eurovision Song Contest.

Virální je ale i drtivá většina dalších eurovizních písní. El Diablo (11.), Je me casse (12.), Discoteque (13.), Love Is On My Side (17.), možná trochu překvapivě I Don’t Feel Hate z Německa (18.), Russian Woman (19.) či 10 Years (22.). Několik písní se už teď dostává i do TOP 50 celkového světového žebříčku nejhranějších písní. Na devátém místě najdeme Itálii, na 44. místě se drží Francie. V TOP 50 se zároveň stále pohybuje i Arcade od Duncana Laurence.

Co je ale možná ještě více překvapivé, velké množství písní okupuje přední příčky českého virálního žebříčku. A to dokonce na stupínku nejvyšším! Tam najdeme ukrajinskou skupinu Go_A a píseň Šum. Na druhém místě stojí vítězové z Itálie, ti zároveň okupují i sedmé místo s písní I Wanna Be Your Slave. Čtvrté místo patří Gjon’s Tears ze Švýcarska, páté místo finské kapele Blind Channel, osmé místo pro Barbaru Pravi z Francie a těsně za hranicí TOP 10 najdeme Manizhu z Ruska, Tusseho ze Švédska a The Roop z Litvy. Vítězka českého diváckého hlasování Natalia Gordienko s písní Sugar v žebříčku vůbec nefiguruje. Phillip Kirkorov tak možná dokáže zařídit leccos, úspěch na Spotify ale rozhodně ne.

Které písně se u vás dostaly do playlistu na Spotify? A vidíte v úspěchu písní na českém Spotify naději do budoucna?

3 komentáře: „Eurovizní písně bourají světový i český Spotify

 • Dělám co můžu, poctivě zvyšuji jejich počty přehrání na Spotify.:-)
  Ta zmínka o Moldavsku u nás je dost výstižná.

  Reagovat
 • Taky říkám „to“ Spotify, ale to je fuk, hlavně to beru jako znamení, že je Eurovize v ČR populárnější než dřív, i když zatím možná jen v rovině guilty pleasure 😀

  Reagovat
 • Upřímně nevím kdo říká „ten“ Spotify, pro všechny co znám je to „to“ Spotify 😄

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..