Vítězem Eurovize 2021 jsou Måneskin!

Skupina z Itálie zvítězila nad favorizovanou Francií i dalšími 24 finalisty.

Na druhém místě se umístila Francie a třetí místo bral Gjon’s Tears ze Švýcarska.

 1. místo ITÁLIE 524 bodů
 2. místo FRANCIE 499 bodů
 3. místo ŠVÝCARSKO 432 bodů
 4. místo ISLAND 378 bodů
 5. místo UKRAJINA 364 bodů

Kompletní výsledky finále i obou semifinále pro vás připravujeme do samostatných článků.

Televizní diváci z Česka udělili 12 bodů Moldavsku. Česká odborná porota udělila 12 bodů Portugalsku. Jejími členy byli:

 • Meky Žbirka
 • Elis
 • Debbi
 • Tonya Graves
 • Boris Carloff

Jak jste spokojeni s vítězem Eurovize 2021? Ohodnoťte vítěznou píseň v naší anketě.

Jak jste spokojení s vítězi Eurovize 2021 Måneskin?
 • Naprosto super! 41%, 137 hlasů
  137 hlasů 41%
  137 hlasů - 41% všech hlasů
 • V pohodě 🙂 25%, 85 hlasů
  85 hlasů 25%
  85 hlasů - 25% všech hlasů
 • Tragédie! 19%, 63 hlasy
  63 hlasy 19%
  63 hlasy - 19% všech hlasů
 • Nic moc... 16%, 53 hlasy
  53 hlasy 16%
  53 hlasy - 16% všech hlasů
Celkově hlasů: 338
23. 5. 2021 - 23. 11. 2021
Hlasování ukončeno !

38 komentářů: „Vítězem Eurovize 2021 jsou Måneskin!

 • 23. 5. 2021 (12:14)
  Trvalý odkaz

  Taky v to doufám. Uniformního popu už bylo dost a mám škodolibou radost, že většina těchto skladeb letos propadla. 🙂

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (12:14)
  Trvalý odkaz

  Já jsem maximálně spokojený už z jednoho důvodu. A to, že Itálie dostala podle mě to, co jí patřilo minulý rok, protože Fai Rumore si zasloužilo vyhrát kdyby se to uskutečnilo.

  Reagovat
  • 23. 5. 2021 (12:24)
   Trvalý odkaz

   Ano, Fai Rumore <3 <3 <3
   Ale i Soldi a Non Mi Avete Fatto Niente… A ještě moje nejoblíbenější písnička ani nevím z jakého roku z národního kola The Kolors – Frida, poslouchám dodnes. Prostě Itálie zasloužene.

   Reagovat
 • 23. 5. 2021 (11:22)
  Trvalý odkaz

  Řečeno už toho bylo níže hodně. Já se připojuji a gratuluji Itálii, která podle mě měla vyhrát už dva roky zpět se Soldi. Jsou každý rok opravdu hodně dobří a získávají si hlasy od diváků. Pro mě letos až takoví favoriti nebyli, ale jsem s nimi naprosto v pohodě. Navíc věřím, že Eurovize v Itálii bude pecka.

  Hlasoval jsem pro Finsko a jsem moc rád za krásné 6. místo. TOP 5 sice těsně unikla, ale myslím, že plno lidí ani nepočítalo s tím, že by udělali TOP10. Víc takových songů jako mělo Finsko, byl to fakt nářez.

  Jinak za mě obrovské překvapení San Marino. Já čekal, že i díky Flo Rida si získají od diváků kotel hlasů a nakonec jen 13 bodů? Wow! Bylo vidět jak z toho byli šokovaní. Dokonce i 2019 skončili líp a to mi přijde jako větší úlet.

  0 pro Británii mi přijde trochu krutá. Nemyslím, že to bylo vystoupení na 0. Čekal jsem aspoň pár bodů, ale 0? Jim asi fakt není pomoci. Taková země a každý rok jsou někde úplně na dně. Španělsko je v tomto dost podobné, přitom mají takový krásný jazyk. Německo dokáže vybrat dobré zpěváky, ale letos to byl opravdu vtip. Co tím zamýšleli nechápu. Ještě k tomu když to vybrali interně. Úlet.

  Co se týče Bena, tak nejsem vůbec překvapen. Celé to vystoupení bylo hodně slabé. Já bych mu taky hlas nedal a ani jsem nechtěl aby postoupil. Vůbec se nám to letos nepovedlo. Od songu, přes zpěv až po stage. Doufám, že příští rok už KONEČNĚ bude národní kolo v TV a uslyšíme live vystoupení.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (09:38)
  Trvalý odkaz

  Itálie šla po vítězství už dlouho, poslední roky samé dobré songy a přední umístění (Soldi, Non Mi Avete Fatto Niente, Occidentali’s Karma). Překvapilo mě, že po hlasech jury se držela v kontaktu, zatímco třeba Ukrajina vyloženě odpadala. S Francií to bylo nakonec těsné. Stage byla dobrá, bez obrazu mě ta píseň až tolik neoslovila.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (02:44)
  Trvalý odkaz

  Mám velkou radost, hrozně jsem jim to přála. 😀 Jak tomu songu tak Itálii celkově, za tu kvalitu co tam posílají každým rokem si to fakt zaslouží. Těším se na příští rok, určitě to bude pecka!
  Ben a 0 bodů z televote je fakt fail, stejně jako Moldavsko a s 12 body od nás, wtf. Kirkorov někde tahá za nitky nebo je disapora nebo nevím.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (02:28)
  Trvalý odkaz

  Jinak Ben 0 bodů od diváků!!! Jako jediný ze všech soutěžích z obou semifinále dostal 0. To je hodně špatný. To i mě přijde krutý. A já tedy opravdu nebyl fanouškem jeho písně. Ale to je přesně to, o čem mluvím, ten náš reprezentant musí být vybírán spravedlivě.

  Reagovat
  • 23. 5. 2021 (02:47)
   Trvalý odkaz

   Kruty mozna, ale well deserved s jeho pristupem. System vyberu ESCZ proste musi zohlednovat live schopnosti zpevu. Ben byl spatna volba a nestaging ho dorazil…

   Reagovat
   • 23. 5. 2021 (09:13)
    Trvalý odkaz

    Ono by možná stačilo, kdyby v porotě byli lidé z ČR i ze zahraničí a nehledělo by se zároveň na to, odkud jsou hlasující. Ať se zapojí fanoušci z ciziny naplno. Češi na ESC stejně nemůžou pro svoji píseň hlasovat. Ať pomůžou s výběrem lidí, kteří pak reálně budou posílat hlasy. ESCZ v tomhle ohledu loni hodně lidí ze zahraničí frustrovalo.

    Reagovat
   • 23. 5. 2021 (09:53)
    Trvalý odkaz

    Na něco podobného už jsem si zvykl. Snad s výjimkou Mikolase Josefa nás diváci nikdy nepodrželi. Tahle píseň nebyla dost dobrá a vlastně nevím, čím by měla zaujmout. Prostě nejsme balkánská země, kde si ty hlasy vzájemně posílají. Ale podívejme se třeba na Švýcarsko, které mívá podobný problém a letos třetí.

    Reagovat
 • 23. 5. 2021 (02:11)
  Trvalý odkaz

  Ještě k těm nulám pro čtyři země od diváků. Německo a UK by to měli začít brát trochu vážně. Neříkejte mi, že se v UK nenajde nějaká začínající kapela, která by nechtěla zkusit ESC. Taková hudební velmoc a posílají nekonkurenceschopné reprezentanty. I když třeba Lucy Jones v roce 2017 nebyla vůbec špatná. To stejný platí pro Německo, ty letos vyslali fakt shit.
  Jinak souhlasím s některými komentáři níže, letos solidní žánrová pestrost, která přispěla k vysoké kvalitě. Ještě bych se přimlouval za více písní v národních jazycích.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:58)
  Trvalý odkaz

  Je to za námi, po dvou letech konečně, užil jsem si to! Nejvíc jsem fandil Bulharsku, Victoria mě opravdu dojala a během dvou týdnů se postupně dostala na 1. místo. Ukrajina, Island, Francie taky super, s jejich umístěním souhlasím.
  Gratulace vítězům do Itálie. Tolik písní od Itálie se mi líbilo, tolikrát byli blízko vítězství. Letos to není úplně můj šálek kávy, ale uznávám, že byli Maneskin opravdu dobří a začínám tomu i přicházet na chuť.
  Když se bude Eurovize konat v zemi velké pětky, udělejte s ní něco! Ty nuly na začátku budou první, na co si z letoška po letech vzpomenu. Ať jdou všichni do semifinále a vybojují si postup, dál by šlo 12 zemí.
  A české hlasování? Čekal jsem 12 pro Ukrajinu, no měla je mít. Moldavsko nemůže být legitimní. Možná jsme ho i protlačili do finále. Čekal jsem, že po východě body posbírá, ale víc na východ než u nás.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:47)
  Trvalý odkaz

  Jsem taky hodně rád za Itálii. Málokdy se stane, že moje nejoblíbenější skladba vyhraje, takže paráda. Musím přiznat, že každým poslechem u mě rostlo Rusko. Vítězství Moldavska u nás, tak to je pro mě záhada. To je tady tolik dělníků z Moldavska nebo nevím?
  Chtěl bych vyzdvihnout letošní úroveň finále, fakt se mi líbilo, hodně kvalitních věcí, vyloženě špatných songů minimum (Německo, Moldavsko, Španělsko), takže za mě velká spokojenost. Velký kompliment patří především Litvě a Islandu, protože přišli s kvalitními věcmi jak v minulém zrušeném ročníku, tak letos. Oba jejich songy by patřily do top 10, takže to o něčem svědčí. Přijít dva roky po sobě s konkurenceschopnou věcí, to není vůbec jednoduché. Ben měl také dva pokusy přijít s něčím pořádným, bohužel se mu to nepovedlo ani v jednom případě.
  Taky by mě zajímalo, kdy se dočkáme toho, že Kypr a Řecko si přestanou navzájem dávat nejvyšší body. U diváků to ještě chápu, ale porota už by mohla mít nadhled a objektivitu, ale bohužel, pořád se to opakuje. Od zavedení porot je vyhlašování výsledků extrémně napínavé. Tenhle systém vyhlašování je naprosto dokonalý. Pro sázkaře, jako jsem třeba já, je to sice o infarkt, ale absolutní paráda.
  Když to vemu kolem a kolem, tak s letošní ESC velká spokojenost, trochu haprovala kvalita v druhém semifinále, ale to vem čert. A samozřejmě náš letošní neúspěch zamrzí, ale byl bohužel předvídatelný. Musíme vybírat reprezentanta spravedlivěji.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:44)
  Trvalý odkaz

  Luxusní vítěz. Jak řekl Albert Černý – díky bohu, že už vyhrála kapela. A taky díky bohu, že už vyhrálo něco jinýho než pop. Víc účastníků jako Maneskin, Blind Channel, Hooverphonic, Go_A a další, co přinášej svoji tvorbu a kvalitu = přinášej hudbu. Míň prázdnýho popu ze Švédska, Kypru, Řecka… Snad se bude v letošním trendu kvality pokračovat.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:21)
  Trvalý odkaz

  Super!
  Ale to by som napísala aj v prípade víťazstva Gjona. Zvláštny pocit, keď by mi to vlastne malo byť jedno, ale mozog sa vám prepína od jedného k druhému.

  Veľká spokojnosť aj s upozadenymi prvoplánovým umelinami. Aj s malým počtom bodov od divákov Malte. Moc som tomu neverila, všeličo som už videla vyhrať, ale jej drevorubačský štýl spevu aj celkového prejavu v kombinácii s nevkusom a nič moc piesňou nakoniec úspech neslávil. Fajn.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:17)
  Trvalý odkaz

  Huraaaa!!! Taliansko je každý rok úžasné, teším sa že sa konečne dostali na prvé miesto!!! <3

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:07)
  Trvalý odkaz

  Áááááá, supeeeeer!!!!!!!!!
  Mám hroznou radost, Itálie je moje numero uno letos a celkově řadu let po sobě posílají super songy!

  Našich 12 bodů pro Portugalsko (porota) a už vůbec ne 12 bodů pro Moldavsko (wtf?!?!?! diváci) teda fakt nechápu. Kirkorov asi nakoupil nějaký český SIMky…

  Reagovat
  • 23. 5. 2021 (01:14)
   Trvalý odkaz

   No to hlasování je smutný.. U nás pro malý zájem o ESC si Moldavsko nakoupí hlasy (myslím si, že naši diváci si vyhlasovali Ukrajinu a níže, to první místo je fakt mimo) a hlasování odborných porot bylo v hodně případech fraška – až mi bylo stydno jak si dávají body sousedům nebo úplně okatě navzájem.

   Reagovat
   • 23. 5. 2021 (01:23)
    Trvalý odkaz

    No jako Řecko a Kypr ani nemluvím, že jim není stydno! :-/

    Reagovat
   • 23. 5. 2021 (09:52)
    Trvalý odkaz

    Jj, skoro z toho byla cítit politika, např.Řecko x Kypr… Nebo tím naopak chtěli dát najevo, že právě hudba spojuje?

    Reagovat
  • 23. 5. 2021 (01:20)
   Trvalý odkaz

   Kirkorovovy temné žilky prostupují Eurovizí… až do Česka. Už těch 12 bodů ruské poroty a výměna s Bulharskem dávaly tušit zákulisní korupci. Na českém YouTube trendoval jen Ben, Rusko a Ukrajina. Ukrajina díky diaspoře dostává pravidelně hodně bodů z ČR, i když má slabší píseň. A to nebyl tento rok, měli mít těch 12. Time to call bullsh*t.

   Reagovat
   • 23. 5. 2021 (01:33)
    Trvalý odkaz

    Exactly!!!

    Letos se mi zdá, že je o Eurovizi v ČR zatím největší zájem, co kdy byl – uvidíme, jestli to potvrdí data o sledovanosti. To by mohlo pomoct, aby se aspoň hlasy diváků u nás nedaly tak snadno koupit.
    Poroty jsou druhá věc, vkus je samozřejmě subjektivní, takže se tam korupce těžko dokazuje, ale některý věci jsou tak do očí bijící, že by snad zasloužily nějakou odezvu – třeba výměnu národních porotců.

    Reagovat
  • 23. 5. 2021 (01:50)
   Trvalý odkaz

   Mohu se zeptat, kdo to je Kirkorov, rád bych se poučil.

   Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:06)
  Trvalý odkaz

  YES! Výjimečný to song a nejlepší vystoupení večera!! Snad ještě nikdy jsem nebyl u vyhlašování výsledků tolik nervózní. Itálie konečně opět dobyla Eurovison a dle mého tím nejlepším songem co kdy poslali. Úžasný ročník, plný kvalitní hudby.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:03)
  Trvalý odkaz

  Pořád nějak nechápu těch našich 12 bodu pro Portugalsko…

  Reagovat
  • 23. 5. 2021 (01:14)
   Trvalý odkaz

   A od lidí 12 pro Moldávii? To je teprve nesmysl. Se zraněním mysli a při pohledu na jména v porotě je to Portugalsko vcelku ještě v pohodě

   Reagovat
    • 23. 5. 2021 (09:44)
     Trvalý odkaz

     Oboje je pro mě překvapivé. Portugalsko mohl táhnout Žbirka, Moldavsko… nevím, co tu čtu diskusi, tak se moc nelíbilo nikomu. Kolik tu může žít Moldavanů??:-D

  • 23. 5. 2021 (01:51)
   Trvalý odkaz

   Ja by som Portugalsko síce na 1.-e miesto nedala, ale je to kvalita, akurát, že pieseň nemá ten pomyselný háčik pre zachytenie väčšieho počtu poslucháčov. Podobne Belgicko.

   K Moldavsku od divákov sa radšej vyjadrovať nebudem.

   Reagovat
 • 23. 5. 2021 (01:02)
  Trvalý odkaz

  Jsem neskutečně rád za to, že Maneskin vyhráli. Nejenom proto, že letos to pro mě byla nejlepší píseň, ale jsem strašně rád za Itálii, která servíruje rok co rok na Eurovizi kvalitu a vítězství si zasloužili už hodně dlouho dobu. Nehledě na to, že Eurovize v Itálii bude pecka.

  Reagovat
 • 23. 5. 2021 (00:59)
  Trvalý odkaz

  SIIIIIII! Nemám slov. Ještě nikdy mě vyhlášení vítěze tak nedojalo, a to sleduju ESC 14 let. Wow.

  Reagovat
  • 23. 5. 2021 (01:41)
   Trvalý odkaz

   Souhlas naprostej. Eurovizi sleduji podobně dlouho jako vy, koukal jsem teda už na Eurovizi v Řecku. Ale tohle je opravdu po 14 letech vítěz, který je hudebně nejblíž tomu, co normálně poslouchám. Doufám, že to zas do budoucna postrčí jednotlivý země k tomu, aby posílaly žánrově pestřejší reprezentanty.

   Reagovat
   • 23. 5. 2021 (13:02)
    Trvalý odkaz

    Taky v to doufám. Uniformního popu už bylo dost a mám škodolibou radost, že většina těchto skladeb letos propadla. 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..