Na místěRotterdam 2021

Předpovědi finále Eurovize 2021

Náš tým redaktorů představuje své tipy na vítěze Eurovize 2021!

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již v pátek večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.

Přímo v místě konání Eurovize v Rotterdamu máme našeho redaktora Vláďu, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra.

V úterních předpovědích byli nejúspěšnější Dominik, Daniel a Vladimír, kteří trefili správně 9/10 postupujících, Honza, Josef, Pavel a Ondřej se museli spokojit s 8/10 správnými tipy. Ve čtvrtečním druhém semifinále to bylo opět jinak. V předpovědích se nejlépe trefil Pavel, který správně odhadl všech 10 postupujících. V těsném závěsu s 9/10 zeměmi správně následuje Honza, Daniel a Vladmír. Josef a Ondřej odhadli správně 8/10 postupujících semifinalistů a nejméně správných tipů má na svém kontě Dominik, který úspěšně předpověděl 7/10 šťastných postupujících. Kdybychom tak tipy pro obě semifinále sečetli, náš redaktorský tým by se umístil následovně: zlato by s 18/20 správnými tipy brali Pavel, Daniel a Vladimír, zatímco stříbrný Honza by se o svou druhou příčku za správný tip 17/20 postupujících s nikým dělit nemusel. Pomyslný bronz by tak sdíleli Dominik, Josef a Ondřej s konečným skóre 16/20.

Pojďte se podívat, kdo by dnešní finále podle našich reportérů mohl vyhrát a kdo by se za ním mohl seřadit v prestižní TOP 10.

Tentokrát jsme volili dvě barvy v našich předpovědích. Zatímco naše odhady na konečné umístění v TOP 3 mají barvu zlatou, zbytek TOP 10, tedy 4. – 10. místo, má barvu bílou. Ani u jedné kategorie se nejedná o přesné pořadí, jde pouze o příslušnost do dané skupiny podle úspěšnosti. Jasnou shodu zde máme jedinou, a to Barbaru Pravi z Francie, kterou všech sedm redaktorů tipuje na umístění v TOP 3. Druhý nejlepší výsledek si odnáší Gjon’s Tears ze Švýcarska, kterého na TOP 3 tipuje rovnou 5 z nás, zatímco zbylí dva mu přisuzují umístění ve zbytku TOP 10. U Itálie je pak předpoklad umístění v TOP 3 nebo TOP 10 půl napůl, tedy 3 tipy pro každou skupinu, akorát Dominik Italské reprezentanty nechává za hranicí TOP 10. Island a Ukrajina mají pak shodně dva tipy pro TOP 3 a pět tipů na zbytek TOP 10. Šestici nejlepších nám uzavírá Destiny z Malty. Tu na TOP 3 tipuje pouze Josef, zatímco zbylých šest redaktorů si myslí, že bude „pouze“ mezi 4. a 10. místem.

Ze zbylých umístění rozhodně stojí za zmínku Kypr, který má na svém kontě jednou TOP 3 a čtyřikrát zbytek TOP 10, následovaný Bulharskem a Litvou, které mají shodně pět tipů na umístění mezi 4. a 10. místem v dnšním finále. Kompletní tabulku s našimi tipy najdete nad těmito odstavci a my se během následujícího týdne podíváme i na vyhodnocení těchto posledních tipů a uvidíme, kdo z nás měl nejlepší odhad na konečné výsledky.

Souhlasíte s našimi předpověďmi? Kdybyste vy měli tipovat stejně jako my, kdo by se podle vás měl letos umístit v TOP 3 a kdo ve zbytku TOP 10?

3 komentáře: „Předpovědi finále Eurovize 2021

 • Já to vidím takto:
  TOP 3: Itálie, Francie, Ukrajina
  4 – 10: Švýcarsko, Malta, Island, San Marino, Litva, Srbsko, Finsko

  Všiml jsem si, že hodně fanoušků si dává Srbsko dost vysoko. Já takový jejich fanoušek nejsem, ale kdybych si měl tipnout nějaké překvapení, tak Srbsko v TOP 10. A pevně doufám, že tam vklouzne i to Finsko.

  Reagovat
 • Můj tip:
  TOP 3: Malta, Ukrajina, Itálie
  4-10: Kypr, Rusko, Švýcarsko, Island, Finsko, Litva, Francie
  Rusko dávám jenom z důvodů hlasů postsovětských zemí, jinak bych tam měl Bulharsko.

  Reagovat
 • Pred chvíľou som napísala príspevok do inej rubriky, tu sa hodí viac, tak ho vložím aj sem.

  U porôt sa dá očakávať vsádzanie na niekoho a potápanie druhého, nejaké usmernenia z centra iste fungujú. Bola by som radšej, keby čelo zostalo viacmenej vyrovnané a rozhodli diváci. Nakoniec, usporiadatelia už poradím umelo zasahujú do vývoja.

  Tento rok nemám vyslovene jedného kandidáta, ktorý by trčal nad zvyškom, tak som zvedavá, ako to dopadne.
  Čo som tak preletela diskusie, najviac sa rieši duel Taliansko / Francúzsko.
  Potom Švajčiarsko, Island, Ukrajina, Litva, Bulharsko.
  Menej Malta, Rusko, Fínsko.
  Samozrejme aj iné krajiny, zo zvyšku asi najviac Nórsko, Portugalsko, Belgicko, Azerbajdžan, Cyprus, Grécko, San Marino, Srbsko, Holandsko.
  Dosť podobné je to aj v tejto ankete, hlavne vrch.

  Osobne si nemyslím, že zvíťazí Francúzsko, Island, Bulharsko, Rusko, Fínsko (zo zatiaľ asi najväčších kandidátov) a veľmi dúfam, že ani prefabrikáty typu Azerbajdžan, Cyprus,…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..