Na místěRotterdam 2021

Předpovědi druhého semifinále Eurovize 2021

Kdo nejspíše postoupí zítra večer do sobotního finále Eurovize 2021?

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již ve středu večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.

Přímo v místě konání Eurovize v Rotterdamu máme našeho redaktora Vláďu, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Kdyby se vyplnily předpovědi našeho týmu, tak bychom zcela jistě neviděli radost v očích Uku Suvisteho, Rafała ani Tornike Kipianiho. Na opačné straně spektra se ale všichni shodujeme na sedmičce zemí – San Marino, Řecko, Island, Albánie, Bulharsko, Finsko a Švýcarsko. Toto napovídá tomu, že o poslední tři místa se v zítřejším semifinále strhne velký boj. Osmou příčku očekáváme pro Srbsko s pěti hlasy ze sedmi. Poslední dvě postupové příčky by pak připadly se čtyřmi hlasy Dánsku a Portugalsku. O své místo ve finále by pak se třemi hlasy přišlo Rakousko a se dvěma Moldavsko i Česko. Jediný hlas v naší předpovědi získala také lotyšská diva Samanta Tina, které by rovněž zůstaly jen oči pro pláč.

Ještě se podíváme, jak byl náš tým úspěšný s předpověďmi prvního semifinále. V podstatě jsme se rozdělili na dva tábory. Zatímco Dominik, Daniel a Vladimír trefili správně 9/10 postupujících, Honza, Josef, Pavel a Ondřej se musí spokojit s 8/10 správnými tipy. Celkově tak lze říci, že úspěšnost našich předpovědí je relativně přesná. Před finálovým večerem se podíváme na to, jak dobře jsme trefili postupující z druhého semifinále.

Souhlasíte s volbou našich reportérů? Myslíte si, že se bude výsledek zítra večer shodovat s našimi předpověďmi?

10 komentářů: „Předpovědi druhého semifinále Eurovize 2021

 • San Marino
  Estonsko
  Česko
  Řecko
  Polsko
  Island
  Srbsko
  Albánie
  Švýcarsko
  Dánsko

  Reagovat
 • Třebaže jsem k českému postupu – velmi nerad – skeptický (silný ročník, nepříznivý running order, slabší staging), neházel bych úplně flintu do žita. Za stoprocentně jisté kvalifikanty osobně považuji pouze Island, Švýcarsko, Řecko a Bulharsko. U všech ostatních vidím větší či menší proměnné, které je mohou vychýlit oběma směry. A pokud Ben nepostoupí, doufám, že to alespoň nebude kvůli postupu něčeho jako je Dánsko, Polsko nebo Moldavsko. To by mě tedy rozdurdilo.

  Reagovat
 • Za mě je jasná šestice San Marino, Řecko, Bulharsko, Finsko, Švýcarsko, Island. Ze hry je Polsko, Estonsko, Gruzie a snad i Moldavsko. O zbylá místa bude pořádná bitva. Já bych si přál Česko, Srbsko, Portugalsko a Albánii. Hodně bude záležet na porotách, jak ohodnotily Rakousko a Portugalsko. Nesmí se opomenout i Dánsko, které vydělá na posledním vystoupení body od diváků. A tuším, že jich dostane více než Ben, který jde třetí. Proč nemá Česko nikdy dobré pořadí?

  Reagovat
 • Fúha, Benovi sa nezadarilo pred porotami ?
  Pieseň má celkom dobrú atmosféru a v tejto konkurencii by mal prejsť, podľa mňa. Budem držať palce.

  1. Švajčiarsko
  2. Island
  3. Portugalsko
  4. Gruzínsko, aj keď takmer iste nepostúpi, mne sa ich romanticko-beatlesovská pieseň celkom páči.

  Aj keď, zvyčajne, ma typ bulharskej piesne zvykne osloviť, tak zrovna táto mi nejak nesadla. Ale aj tak si myslím, že postúpiť by mala. Podobne Albánsko, Česko a Fínsko.

  Reagovat
 • Moji postupujúci v náhodnom poradí: San Maríno, Česko, Grécko, Island, Bulharsko, Portugalsko, Fínsko, Švajčiarsko, Srbsko, Rakúsko

  Reagovat
  • Jé, já to mám asi úplně stejný seznam! 🙂
   Překvapuje mě, že se redaktoři shodli na postupu Albánie, za mě stejné jako X posledních let, prostě křičící žena, to mě neba ;-).

   Reagovat
   • Tiež nie som fanúšikom albánskych piesní tohto typu 😀 Veľmi ma bavil Eugent Bushpepa v roku 2018, to bola super zmena oproti iným počinom z Albánska 🙂

    Napriek tomu, že medzi mojimi osobnými postupujúcimi nie je, tak si myslím, že Albánsko dnes opäť postúpi.

    Reagovat
    • Albánii také hraje do karet přítomnost Řecka ve stejném semifinále. Nesmíme zapomínat na to, že Anxhela je napůl Řekyně.

    • No Eugent Bushpepa, to bylo jiný kafe, jedna z mých oblíbených písní! 😀

     Ok, ohledně Řecka a Anxhely to je dobrý point… Řekové jsou ohledně přidělování bodů podle národnostních sympatií dost nestydatí, no. Aby to nebylo špatně pochopený, mě ta albánská písnička nijak neuráží, ale prostě mě fakt nebaví – ani Anxhela jako osoba, jak v nějakém rozhovoru popisovala, jak věří na karmu…

   • Až uvidíte albánské vystoupení, třeba pochopíte naši stoprocentní shodu! 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..