Na místěRotterdam 2021

Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2021

Kdo nejspíše postoupí dnes večer do sobotního finále Eurovize 2021?

Vždy den před přímým přenosem semifinále či finále Eurovize se koná tzv. jury show, tedy přenos, který je vysílán pouze do jednotlivých televizních společností, které jsou členy EBU a účastní se Eurovize. Tam sedí pospolu pětice porotců, která právě během těchto přenosů rozdává své body. O polovině výsledků je tak rozhodnuto již v pondělí večer. My se však detailní výsledky dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy bývají publikovány na oficiálním webu Eurovize. Určitě se jim budeme věnovat posléze v samostatném článku.

Přímo v místě konání Eurovize v Rotterdamu máme našeho redaktora Vláďu, který tyto jury show pečlivě sleduje. Zbytek našeho redaktorského týmu letos hlídá dění v zákulisí Eurovize pouze v rámci online press centra. Pojďte se tedy podívat, kdo by prošel do sobotního finále podle našich reportérů.

Dokonalá shoda mezi naším sedmičlenným týmem panuje pouze na polovině postupujících – Litvě, Rusku, Kypru, Ukrajině a Maltě. Tahle pětice by tak rozhodně neměla o letošní finále přijít. Ale co se týče dalších pěti postupových míst, zde si tak jistí nejsme. Rovnou šest redaktorů ze sedmi ohdaduje, že do finále postoupí také Ázerbájdžán a Švédsko. Pomyslnou osmou a devátou příčku by si odnesla dvojice Chorvatsko a Norsko, kterou na postup tipuje pět ze sedmi. Z posledního místa by se do finále těsně protáhla Eden Alene z Izraele se čtyřmi hlasy. Za branami letošního finále by tak se třemi hlasy zůstalo Irsko a Belgie, následované Austrálií se dvěma hlasy a Rumunskem, kterému na postup věří jen Ondřej. Naopak naprosto bez šancí na úspěch jsou podle našeho týmu Ana Soklič ze Slovinska a Vasil ze Severní Makedonie.

Souhlasíte s volbou našich reportérů? Myslíte si, že se bude výsledek dnes večer shodovat s našimi předpověďmi?

10 komentářů: „Předpovědi prvního semifinále Eurovize 2021

 • Ještě jsem si teď uvědomil, co vyvádí Norsko s Ázerbajdžánem a jak na sebe stahují pozornost. Asi si v Norsku všimli, že Tix je prototyp reprezentanta, který se na Eurovizi dostal díky domácí popularitě a bude mít problémy s postupem (viz Portugalsko 2019). Kolem Ázerbajdžánu vždycky byly spekulace (12 bodů od diváků z ČR atd.). Nebudu úplně rád, až se Norsko protlačí díky tomuto na 10. místo před například Rumunsko.

  Reagovat
 • Z mých osobních preferencí tady nejvíce přeju Irsku a Chorvatsku, ale jsem realista, a myslím, že Irsko nepostoupí :/
  Kdo sázíte, tak podle mě určitě postoupí Azerbajdžán, který to totálně válcuje na youtube, a je na něj i v rámci Eurovize dobrý kurz. Naopak si myslim, že nepostoupí Rumunsko, které už minule dokázalo nepostoupit s mnohem lepší písní, a letos jí má dost nevýraznou. Velké antipatie mám k Maltě, ale ta bohužel jisto jistě postoupí :/
  Myslím si, že o to 10. postupové místo se bude bojovat mezi Izraelí a Belgií.

  Reagovat
 • Koho chci ve finále (podle pořadí vystoupení): Litva, Slovinsko, Rusko, Irsko, Kypr, Chorvatsko, Rumunsko, Ukrajina, Malta, k tomu Švédsko/Ázerbajdžán jeden z nich.
  Co očekávám: Postoupit může Izrael, Belgie a Norsko na úkor Irska, Slovinska a Rumunska, zrovna tyto tři země se mezi mé favority dostaly poprvé a moc jim přeju. Když postoupí Irsko a nepostoupí Norsko, budu pořád spokojen.

  Reagovat
  • Ještě jsem si teď uvědomil, co vyvádí Norsko s Ázerbajdžánem a jak na sebe stahují pozornost. Asi si v Norsku všimli, že Tix je prototyp reprezentanta, který se na Eurovizi dostal díky domácí popularitě a bude mít problémy s postupem (viz Portugalsko 2019). Kolem Ázerbajdžánu vždycky byly spekulace (12 bodů od diváků z ČR atd.). Nebudu úplně rád, až se Norsko protlačí díky tomuto na 10. místo před například Rumunsko.

   Reagovat
 • Moje předpověď (náhodné pořadí):
  Rusko, Švédsko, Irsko, Kypr, Chorvatsko, Izrael, Ukrajina, Malta + Litva a Ázerbajdžán

  …mám ovšem pocit, že aspoň jeden z posledních dvou bude „shocking NQ“ a místo něj by mohlo postoupit Rumunsko (záleží na stagingu) nebo Norsko.

  —————

  Moji osobní TOP 10:
  1. Ukrajina
  2. Rusko
  3. Belgie
  4. Malta
  5. Izrael
  6. Chorvatsko
  7. Slovinsko
  8. Kypr
  9. Ázerbajdžán
  10. Norsko

  Reagovat
 • 1. Rusko, Ukrajina
  3. Litva

  Zo zvyšku by som, predsa len, vytiahla hore ešte Belgicko, Slovinsko, možno Írsko.
  A ešte…… Macedónsko. Dobre si pamätám, čo som o ňom napísala, ale Vasil aspoň u mňa vyvoláva úsmev (pozor, nie výsmech), on akoby do tohto eurovizneho sveta dofrčal z inej planéty☺️.

  16. Azerbajdžan (absolútny prvoplánový brutal šunt)

  Reagovat
 • Myslím si, že do finále postoupí tyto země.
  Litva
  Rusko
  Švédsko
  Kypr
  Norsko
  Chorvatsko
  Izrael
  Ázerbájdžán
  Ukrajina
  Malta

  Reagovat
 • Za mě preferovaní postupující, náhodné pořadí:
  Belgie, Irsko, Litva, Rusko, Ukrajina, Chorvatsko, Kypr, Malta, Norsko — a poslední je mi jedno, ale asi by šel Izrael nebo Ázerbájdžán

  A odhad, jak to dopadne – oproti mým přáním asi postoupí Švédsko, naopak mám strach o Norsko a Irsko, o Belgii strach nemám, tak je <3 <3 <3

  Reagovat
 • (Čistě moje pořadí)
  1. Litva
  2. Irsko
  3. Malta
  4. Chorvatsko
  5. Rusko
  6. Ukrajina
  7. Kypr
  8. Ázerbájdžán
  9. Slovinsko
  10. Švédsko

  11. Izrael
  12. Rumunsko
  13. Belgie
  14. Norsko
  15. Austrálie
  16. Severní Makedonie

  Ale upřímně, letos je tak velmi silný ročník, že si minimálně (kromě Makedonie) nedokážu tipnout, kdo postoupí, ale samozřejmě bych byl rád za svojí desítku hehe

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..