Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Portugalska

Třetím zkoušejícím je dnes skupina The Black Mamba z Portugalska.

Zpočátku se může jevit, že eurovizní vystoupení Portugalska se nebude příliš lišit od vystoupení v národním kole Festival da Cancao. Vše začíná v černobílém filtru, ale po prvním refrénu obraz získává barvu a my vidíme, že všichni členové skupiny The Black Mamba mají tmavě modré společenské obleky s klasickou bílou košilí, což nikdy z módy nevyjde. U hlavního zpěváka Pedra nechybí jeho ikonický bílý klobouk.

V polovině písně Love Is On My Side se však začne něco dít i na pozadí, kde se v modrých a oranžových barvách najednou objeví siluety města a virtuálního orchestru, který je na instrumentálním podkladu slyšet. Také se objevuje postava dívky, která se pohybuje po kolmé LED ploše, což celému vystoupení dodává hloubku a příběh o lásce. Dívka vede hlavního zpěváka po catwalku až na přední stage.

Tam už je připravena elektrická kytara, na kterou nám Pedro zahraje kytarové sólo, během nejž se kolmá LED plocha vytáhne opět ke stropu a dívka tak zmizela a nechala Pedra samotného na malé stagi, která je jen kousíček od letošního green roomu.

Portugalsku se podařilo něco, co asi nikdo nečekal – na Eurovizní stage po více než 20 letech vrátili orchestr, i když pouze ve virtuální podobě. Vystoupení působí velmi příjemně a pokud by se mělo ve druhém semifinále konat překvapení, může to být právě případ Portugalska.

 

Portugalská skupina The Black Mamba objasnila příběh, který s za jejich písní Love Is On My Side skrývá. V roce 2018 se totiž frontman skupiny seznámil s dívkou, která se následně dala na scestí. Následně na ni ale ztratil kontakt, a tak doufá, že se po shlédnutí jeho vystoupení možná ozve.
Členové skupiny jsou hrdí na to, že se stali průkopníkem anglicky zpívaných písní za Portugalsko na ESC. Jsou si totiž vědomi toho, že si na jejich anglicky zpívaný song hodně lidí stěžovalo, ale jejich názor respektují.
Přáli by si, aby jejich píseň spolu se stagingem připomněla divákům atmosféru padesátých let.

Jeden myslel na “První zkoušky a tisková konference Portugalska

  • Tohle je největší posun vzhůru po první zkoušce, určitě do top 10 semifinále. Vypadá to jednoduše a zároveň krásně. Ještě ke všemu má text pro mě osobní význam. Za postup Portugalska budu určitě rád, když to teda neodnese Ben.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..