Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Bulharska

Své vzpomínky na dětství si vyzkoušela Victoria z Bulharska.

Victoria si na první zkoušku vzala modrošedý kostýmek, který se skládá z širokých kalhot a delší blůzové košilky. Na samém začátku sedí na kusu pevniny, který pluje po vodní hladině a připomíná jakýsi vor se šikmým povrchem. Všude kolem se decentně objevují hvězdičky, takže se pocitově nacházíme na nočním nebi. Kus pevniny na vodě je ale středobodem celého vystoupení.

Vedle Victorie leží fotografie, jakožto vzpomínka na minulost, na kterou se několikrát zaměřuje kamera. V druhé části Victoria vstává a přesouvá se po kusu pevniny k jejímu kraji, na který se sloupcovitě z výšky sype písek, jako by naznačoval plynoucí čas přesýpacích hodin. Při kontaktu zpěvačky s tímto pískovým sloupcem se kus pevniny začíná otáčet a Victoria se přesouvá na samý cíp „zemské kry“, kde působí trochu jako Rose ve filmu Titanic. Záběr z dálky vytváří vskutku nádhernou podívanou. Na pódiu se vlastně neděje nic velkolepého, o to zajímavější je ale jakýkoliv sebemenší pohyb Victorie nebo změna nasvětlení. Celé vystoupení je zahaleno do tmavých až sytě okrových odstínů, kterým kontrastují zlaté efekty světel.

Victorie působí velmi sebejistě, zřejmě své působení na plovoucím kusu pevniny pečlivě nacvičovala. Pěvecky bychom též těžko hledali co vytknout, občas se možná její hlas až příliš ztrácel v záplavě vokálů a hudebního podkladu, ale to je to nejmenší, co lze doladit se zvukaři. Na vystoupení Bulharska se stejně jako u našeho Bena podílel Marvin Dietmann a promyšlenost každého záběru je důkazem jeho profesionality.

Letos uvidíme několik velmi intimně laděných vystoupení, Bulharsko navíc vystupuje hned po baladě z Portugalska a velmi krátce i po písni z Gruzie. Musí tak doufat, že diváci v této části přenosu ještě nebudou unaveni dojemnými „vylejváky“ srdíček. Bulharsko ale obecně patří dokonce mezi favority celé Eurovize, a tak se nepočítá s možností, že by bylo v rámci semifinále přehlédnuto. Navíc by si to Victoria ani píseň Growing Up Is Getting Old určitě nezasloužily.

 

Victoria bude mít při vystoupení na pódiu fotku se svým otcem, který jí byl vždy nablízku, ale aktuálně si kvůli nemoci prochází těžkým obdobím.
Victoria na tiskové konferenci také zmínila, že je pro ni velice obtížné být na pódiu sama, neboť veškeré emoce, které mají být skrze kamery předány divákům, závisí pouze na ní samotné.
Bulharská reprezentantka se svěřila, že písně, které vytváří nejsou zrovna dvakrát pozitivní. Na druhou stanu ale věří, že se tím může lépe dostat do hloubi duše posluchačů, kteří se s ní tak mohou lépe ztotožnit, protože každý z nás zažíváme i těžké chvíle.

3 komentáře: „První zkoušky a tisková konference Bulharska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..