Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Polska

Polský reprezentant Rafał představil The Ride.

Šestou pondělní zkoušku v aréně Ahoy obstaralo Polsko. To si pro svoje semifinálové vystoupení ponechalo většinu prvků ze svého tanečního videoklipu, včetně neonových barev či Rafałových slunečních brýlí.

První z nácviků, který jsme měli možnost zhlédnout, s sebou přinesl některé nedostatky. V první čtvrtině vystoupení si Rafał pohrává s kamerou, rukou s ní otáčí a fyzicky jako by ji sám vedl. S tím ale přišlo zaškobrtnutí, s kamerou se navíc kontrole vymkl i jeho hlas. V průběhu výstupu došlo k několika vokálním problémům, v jednom případě se navíc Rafał úplně rozešel s doprovodnými vokalisty. Druhý pokus už proběhl hladčeji, většina z problémů byla eliminována.

Celková struktura je ale dobře vystavěná, doplněná o řadu zajímavých prvků. Hlavního zpěváka doprovází jako ve většině dnešních představení čtyři tanečníci, tentokrát v bílých oblecích. Ti v rukou drží ostře svítící lampy, které tak vytváří drobnou světelnou show. Nechybí ani Rafałovy již legendární brýle proti slunci, kterými si značnou část vystoupení jako by chránil oči proti růžovým a tyrkysovým neonům. V pozadí se na obrazovkách dokonce samotný klip promítá, lze pozorovat další tanečnice.

Zdá se, že polský tým se řádně inspiroval názvem písně, The Ride, protože toto číslo je pořádná jízda. Přestože bude muset Rafał ještě na některých aspektech zapracovat, celá mužská sestava dynamicky využívá celého prostoru pódia, kolem ní tryskají ohňostroje a line se mlha, a to jako trochu překombinovaný celek vystihuje hudební náboj polské soutěžní skladby.

 

Na Rafałově tiskové konferenci se mimo jiné probírala i neonová světla, která se objevují v grafice při jeho vystoupení. Zpěvák doufá, že mu pomohou ke skvělému výkonu.
Málokdo možná ví, že Rafał má za sebou sportovní kariéru wrestlera. Díky tomu se také naučil, že je potřeba za svým cílem jít pomalu, krok za krokem a hlavně vytrvat.
Rafal není na Eurovizi úplným nováčkem. Objevil se totiž jako moderátor dětské Eurovize minulý rok ve Varšavě. Tato úloha však obnášela hlavně vytvoření té správné atmosféry, kdežto letos bude jeho cílem pobavit diváky, jak sám na tiskové konferenci zmiňoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..