Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Česka

Benny Cristo představil semifinálovou podobu songu Omaga.

Dnešní třetí zkouška byla pro české fanoušky obzvlášť zajímavá, patřila totiž našemu domácímu reprezentantovi Bennymu Cristo. Ten sází na výpomoc čtyř tanečníků a světelných efektů, podobně jako v případě minulých českých eurovizních čísel.

Podobně jako v případě vystoupení Martiny Bárta či Gabriely Gunčíkové český tým vsadil především na charisma svých reprezentantů a vyhnul se jakýmkoli dalším pódiovým proprietám. Pětici tak doplňují pouze světelné efekty a hravé, barevné animace na LED obrazovkách na stěnách i na zemi.

V samém úvodu vystoupení vidíme samotného Bennyho stát v obklopení světelných sloupů, ze kterých se po chvíli vydá vstříc divákům. V tomto momentě se k němu přidávají dva tanečníci, ke kterým se posléze připojují další dvě tanečnice. V této sestavě to pak všichni společně rozjíždějí až do konce. Při prvním pokusu se vloudila chybička při společném přesunu na přední stage – Benny se v záběru ztratil za tanečnicemi. Jak nám ale Ben prozradil v rozhovoru, právě přechod k pódiu B byl předmětem vyzkoušení až na místě během prvních zkoušek.

Mezi prvním a druhým pokusem, které jsme jako novináři mohli sledovat, byl celkově patrný rozdíl. Během prvního vystoupení chyběla patřičná energie a jeho hvězdou se stal Benův žlutý třpytivý bomber. V tom druhém případě už jsme se přiblížili efektu loňského vystoupení na ukrajinském Vidbiru. Benův hlas už nepřehlušovaly doprovodné vokály, narozdíl od prvního pokusu, v jehož případě si dle některých reakcí český zpěvák šetřil hlasivky i síly do budoucích performancí. Můžeme si jen domýšlet, zda zkoušku nedoprovázely určité technické problémy, soudě ať už dle Benovy energie nebo dlouhých intervalů mezi pokusy.

Ben ale v každém případě po vystoupení Estonska zvedne diváky z gaučů a jeho hravé vystoupení bude velmi příjemným zpestřením první poloviny druhého semifinále. Nyní česká delegace sleduje své vystoupení s producenty v tzv. viewing roomu, kde se budou upravovat detaily a kamerové střihy do dalších zkoušek, které nás čekají tento čtvrtek.

 

Benovo Meet & Greet bylo jedno z těch nejvydařenějších a nejenergičtějších, které doposud v press centru rotterdamské Ahoy arény proběhly.
Hned na začátku tiskové konference vznikla vtipná situace, kdy moderátorka vyslovila část textu písně Omaga, která je poněkud vulgární: „I did a lot of dumb sh**“. Ale Benovi tím každopádně zvedla náladu, protože mu toto vulgární slovo není dovoleno při vystoupení zpívat a musí ho nahrazovat pouhým „shhh“.
Na tiskové konferenci také padla informace, že co se všech letošních reprezentantů týká, je Ben druhým nejsledovanějším umělcem na sociálních sítích, a to hned po italských Måneskin.

3 komentáře: „První zkoušky a tisková konference Česka

 • Mně přijde, že to vypadá celkem dobře, těším se ještě na ukázku z druhé zkoušky…
  Co mi ale nejde do hlavy je, proč je Benny tak nízko v sázkových kurzech. Neříkám, že je to adept na vítězství, asi ani na TOP10, ale jako docela jistý (nebo aspoň hraniční) postupující z druhého semifinále mi teda přijde určitě. Mám nějaké teorie, proč by to tak mohlo být:
  – Část lidí sází na základě „patriotismu“ prostě vždy na svoji zemi – tady má Benny nevýhodu, že je v ČR tak malý zájem o ESC a že Češi na tohle prostě moc nesází, oproti ostatním národům. Vždyť Lake Malawi byli vloni v SF dokonce druzí a v odds určitě tak vysoko nebyli…
  – ČR je (pro mě nepochopitelně) pořád braná jako outsider – by mě zajímalo, kdy se konečně podaří tuhle pověst setřást. Poslední roky podle mě posíláme kvalitní písničky.
  – Někteří nejmenovaní youtubeři podle mě Bennymu věnují nespravedlivě málo času, takže to vypadá, že je to marginální účastník s malou šancí na nějaké umístění (např. při livestreamech ze zkoušek, když vystupuje Benny, tak se baví o Řecku, a tak…).

  Reagovat
 • Čekal jsem trošku víc. Ale pořád to vypadá hezky. Nikde tu zatím nebyla zmíněna úprava refrénu, která je slyšet v ukázce. Jedině dobře, když melodie graduje. Předpokládám, že je to jenom v posledním refrénu. Myslím si, že postoupí, ale z prvního semifinále by to nevyšlo. Nicméně se bojím jako nikdy, konkurence zkouškami narostla a pořadí vystoupení není ideální. Proč na něj máme takovou smůlu?

  Reagovat
 • Po Benových vyjádřeních v různých rozhovorech, jak bude staging „insane“ jsem si představoval něco mnohem výstřednějšího, ale vlastně jsem rád, že se to nenaplnilo. 🙂 Vypadá to slibně, dynamicky, outfit je taky super. Zbytek je těžké posuzovat bez znalosti konkrétních úhlů kamery. Jen si říkám, zda je opravdu třeba rozřeďovat Benovo charisma čtyřmi pitvořícími se tanečníky. Snad ví, co dělá.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..