Na místěNovinkyRotterdam 2021

První zkoušky a tisková konference Litvy

The Roop odstartují první semifinálový večer.

Vystoupení Litvy nepatří mezi ty, u kterých bychom neměli ani tušení, jak by mohlo vypadat. A to potvrdila i první dnešní zkouška. Skupina zůstala věrná svému složení a také své žluté barvě. Kostýmy bychom nerozeznali od vystoupení z litevského národního kola a v téměř identickém duchu je poskládaná choreografie. Na pozadí dominuje fialová barva, která se, podobně jako ve videoklipu, doplňuje s šachovnicovým motivem.

Na začátku vystoupení vidíme pouze Vaidotase před obrovským bílým čtvercem na pozadí. Velmi pomalu kráčí po pódiu směrem dopředu. Nechybí ani symbolické gesto s rukou na hlavě odkazující na loňskou píseň On Fire. Kamerové střihy také využívají rozdělení obrazovky na tři čtverce, ve kterých buďto vidíme třikrát hlavního zpěváka nebo jsou na postranních čtvercích jeho kolegové. Nad interprety visí letošní „UFO“ světlomety, které umí velké věci a na obrazovce působí velmi neotřele. Střední část písně je skutečnou replikou již známého vystoupení z národního kola, poslední minuta pak působí o něco bláznivěji. Vaidotas si dokonce na chvíli i natáčí vlastní selfie, během kterého se prochází po pódiu.

Během zkoušky jsme byli svědky několika nepřesných záběrů či špatně ukotvených pozic interpretů, ale to je pro první zkoušku naprosto běžné. Vaidotas si i během samotného vystoupení diktoval, co se zrovna mělo dít a nedělo, nebo že na něj v tu správnou chvíli nesvítí hlavní světlo.

Žádné speciální efekty jako využití pyrotechniky jsme zatím neviděli. To se ale může do dalších zkoušek ještě změnit. Pěvecké kvality zde netřeba hodnotit, Vaidotas jen dopiloval pár kritických míst z národního kola a může se tak na příští zkoušky soustředit čistě na pohyb po pódiu. Jeho partička působí opět velmi entuziasticky a jako „otvírák“ celé Eurovize bychom zřejmě těžko hledali vhodnějšího adepta.

Skupina THE ROOP je tradičně celá ve žlutém. Žluté jsou i jejich kufry a tato žlutá mánie zachvátila také celou Litvu. I na letišti při odletu byli lidé oblečení do žlutých barev.

Vaidotas vysvětlil moderátorce, že ikonický tanec s prsty si pamatuje ještě ze svého dětství, kdy si tak krátil dlouhou chvíli.

Skupina THE ROOP přiletěla z Litvy v pátek pozdě večer, takže před sobotní zkouškou ještě neměli možnost vidět krásy Rotterdamu. Otázky moderátorky směřovaly také na vznik písně Discoteque a její rekordní úspěch (nejen) doma v Litvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..