ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (39): Je me casse (#MLT)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Destiny – Je me casse

Reprezentant Malty 2021

Josef

Destiny sleduji již od jejího vítězství v dětské Eurovizi v roce 2015 a již tehdy jsem si říkal, co z ní vyroste. A v roce 2019 jsme ji na Eurovizi již viděli jako vokalistku Michely, takže bylo jen otázkou času, než sama dostane šanci zazářit. A již minulý rok měla velké šance na úspěch. Přiznám se, že jsem čekal opět pecku, ale až takovou jsem opravdu nečekal ani já. Jsem strašně rád, že Malta patří k největším favoritům na vítězství, protože Je me casse je perfektní skladba a Destiny je prvotřídní zpěvačka. Moc bych Maltě první historické vítězství přál a navíc by to bylo také poprvé v historii, kdy někdo zvítězil jak v dětské, tak i v dospělé Eurovizi. A dvě prvenství jedním vrzem, to už za to stojí. A ruku na srdce – na Maltu bychom se v květnu 2022 vypravili všichni moc rádi!

Hodnocení: 10

Honza

Malta stále vévodí sázkařským žebříčkům a fanoušci už debatují o tom, zda velmi bídná historie Malty z hlediska zisku diváckých hlasů bude konečně prolomena a Malta skutečně dokáže zvítězit. Dle mého názoru, pokud píseň skutečně chytne za srdce, může vyhrát. Také jsme si nedávno mysleli, že země jako Portugalsko nebo Nizozemsko nemohou zvítězit kvůli absenci diváckých hlasů. Ty ale nakonec v pravou chvíli přišly. Destiny je ukrutně dobrá zpěvačka topící se v moři charisma a píseň Je me casse je jako dělaná pro velké pódium. Zase ten staging. Asi se opakuji, ale platí to i zde. Pokud Malta propojí Destinin hlas, zapamatovatelný staging a píseň exploduje v tom správném místě, Malťané by skutečně měli zahájit tu dlouho plánovanou stavbu velké koncertní haly v Ta‘ Qali. Loňská švédská odrhovačka mě od Malty vůbec nechytla, letos se ale tato zemička dostala do úzkého okruhu mých top favoritů.

Hodnocení: 9

Dominik

Stále nevím, co si o letošním výběru skladby pro Destiny mám myslet. Minulý rok mě All Of My Love doslova pohltila a stejně tak, jako vítězství v juniorské účasti jsem Destiny přál i vítězství „dospělácké“. Bohužel zrušený loňský ročník překazil plány a dost možná i velkou šanci vidět Destiny znovu s trofejí v rukách.

Hodnocení: 7

Pavel

Destiny letos nezklamala a jako vítězka dětské Eurovize zveřejnila světový song, který okamžitě zaútočil na přední příčky a vítězství celé soutěže. Je me casse je zábavné, rytmické, přesně to, co letošní Eurovize potřebuje. Hlas, kterým Destiny disponuje, a její charisma, které srší na diváky z televizních obrazovek proudem, tvoří bezkonkurenční kombinaci. Videoklip se může zdát poněkud bláznivější, což ale vůbec ničemu nevadí. Pódiová prezentace bude pravděpodobně o něco méně „šílená“, ale kdo ví, nechme se překvapit. Já řadím Destiny na druhé místo svého žebříčku a při sledování živých přenosů u mě nebude chybět maltská vlajka!

Hodnocení: 10

Vladimír

V posledním hodnocení si dovolím být trochu sobecký. Pokud by měl vyhrát někdo z letošních top favoritů, tak to nejvíc přeji právě Destiny. Malta už by konečně měla prolomit vítězství a právě letos je k  tomu opravdu vhodná konstelace. A to především díky perfektně zvolené ambiciózní písni Je me casse. Doufám, že se tedy příští rok na Maltu opravdu podíváme.

Hodnocení: 9

Daniel

Jsem opravdu moc zvědavý, zda se vyplní předpovědi bookmakerů a Malta letos opravdu dosáhne až na samotné vítězství. Skladba má světový potenciál, zpěvačka Destiny charisma a sílu, se kterými přesvědčí nejednoho diváka, aby jí poslal hlas. Pravda, fráze typu „Hell, no, I am not your honey / Hell, no, I don’t want your money“ už tu byla několikrát, o tomto obecném tématu bychom ale měli dál mluvit, zvlášť v kontextu současných událostí. Nemůžu se zbavit pocitu, že maltské vystoupení nakonec trumfnou země jako Itálie nebo Francie, které do soutěže přichází s intenzivními čísly, které se do pamětí diváků zapíší silněji než právě Je me casse. Letošek přináší i spoustu černých koní, o kterých možná ani nevíme. Finálové vyhlášení bude tentokrát skutečně vzrušující!

Hodnocení: 8,5

Ondřej

Malta pro mě už od loňska byla asi největší jistota pro letošní rok. Očekávání jsem měl veliká a jsem neskutečně rád, že je Destiny naplnila. Už když jsem Je Me Casse slyšel poprvé, tak jsem věděl, že z tohoto by mohl být naprosto skvělý výsledek, konkrétně jsem si už tehdy dokázal Destiny představit jako vítězku letošní Eurovize. A stále v tento úspěch věřím. Největší roli bude v celkovém výsledku hrát podpora od diváků, na které zatím většinou Malta pohořela. Upřímně doufám, že se to letos zlomí a Malta konečně dosáhne svého prvního vítězství.

Hodnocení: 8,5

Celkové hodnocení pro Maltu: 8,86

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..