Novinky

Nizozemsko potvrdilo přítomnost publika v Ahoy aréně

Během každého přenosu bude přítomno 3 500 diváků!

Z Nizozemska dnes přicházejí skvělé zprávy! Už v březnu nizozemská vláda svolila k tomu, že v případě příznivé situace bude celá letošní Eurovize zařazena do tzv. Fieldlabu, což je projekt série koncertů, sportovních zápasů a tanečních večírků, během které se organizátoři snaží vrátit k normálu společenský život. V rámci těchto akcí se Fieldlab dostal již k událostem, během kterých bylo přítomno i několik tisíc účastníků. Všichni přítomní byli před začátkem podrobeni antigennímu testu a žádná z dosud proběhlých akcí nezpůsobila jakékoliv nebezpečné rozšíření viru.

V druhé polovině dubna se však epidemiologická situace v Nizozemsku nevyvíjela ideálně, čísla zde opět začaly růst a přibývalo též obsazených lůžek na jednotkách intenzivní péče. V polovině dubna měla proběhnout velká taneční párty s účastí 10 000 přítomných. Po obrovské nevoli ze strany Nizozemců však tato akce byla zrušena. Právě počet pacientů na JIPce se nakonec stal hlavním kritériem toho, zda budou moci akce Fieldlabu pokračovat. V minulém týdnu tento počet vzrostl na číslo 840 a nizozemská vláda stanovila hranici pro přerušení projektu na 900 obsazených lůžek. K dnešnímu dni toto číslo postupně kleslo na 810 a zastavuje se i rostoucí tendence počtu nakažených.

Nizozemská vláda navíc před dvěma dny překvapila tím, že částečně uvolnila přísné restrikce, které v Nizozemsku trvají mnoho měsíců. Od včerejšího dne tak již neplatí zákaz nočního vycházení, lidé se mohou v určitém počtu i stýkat ve svých domácnostech a dokonce mohou být mezi 12h a 18h v provozu zahrádky restaurací a kaváren.

Fanoušci si dosud naposledy užili atmosféru Eurovize před téměř dvěma lety.

Dnešním dnem tak bylo potvrzeno, že Fieldlab může pokračovat, a tím pádem i všechny přenosy Eurovision Song Contest v rotterdamské Ahoy aréně přivítají 3 500 diváků, což je přibližně 20 % celkové kapacity, pokud počítáme i přízemní prostor. Zdá se, že lístky na všech 9 přenosů půjdou do „prodeje“ až 8. května, tedy v den prvních zkoušek letošních interpretů. Jak bylo avizováno již v březnu, lístky budou k dispozici především pro obyvatele Nizozemska, v případě fanoušků ze zahraničí mohou být vyžadována striktní karanténní opatření. Lístky budou nabídnuty pouze těm, kteří ho vlastnili v loňském roce. Žádný veřejný prodej, jak ho známe z předchozích let, neproběhne. Všichni diváci se navíc musí prokázat negativním PCR testem, který není starší než 24 hodin. Třicet pět stovek diváků bude usazeno na ochozech arény, přízemí tak bude vymezeno čistě pro stage a green room.

Ačkoliv tedy letos nebudeme svědky bláznivého davu tančících fanoušků přímo pod pódiem, několik tisíc diváků spolu s rozjařenými delegacemi stoprocentně zařídí lepší atmosféru, než kterou jsme si ještě před několika měsíci vůbec dokázali představit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..