ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (34): The Wrong Place (#BEL)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Hooverphonic – The Wrong Place

Reprezentant Belgie 2021

Josef

Jako by s výměnou zpěvačky prošla celá skupina Hooverphonic změnou. V letošní písni postrádám ono „phonic“, které loňské písni dodávaly skvělé smyčce. The Wrong Place nezní vůbec špatně, ale přijde mi to celé, jako nedodělané. Pořád očekávám nějaké vyvrcholení a změnu z jedné dynamiky a najednou je konec písně a kde nic, tu nic. Oceňuji však hlas staronové zpěvačky, který je rozhodně příjemný na poslech. Kdyby měla píseň více rozdílů mezi slokami a refrénem a přišlo očekávané vyvrcholení, tak bych se nebál dát i mnohem lepší hodnocení.

Hodnocení: 3

Honza

Ano, tohle se mi líbí. Ač mi jsou dvě třetiny skupiny extrémně nesympatické, při pohledu a především poslechu zpěvačky na vše zapomínám a jen se nechávám unášet jejím svízelným příběhem. The Wrong Place je prostě pro trochu náročnější posluchače a dost možná pro „přísnější“ členy porot. Jak si píseň oblíbí diváci, kteří se budou chtít jednoduše bavit a nepřemýšlet nad tím, vedle koho se probudili minulou noc, to je otázkou. Já mám během refrénu pokaždé husí kůži a označuji Belgii za nejčernějšího koně letošního ročníku. Belgie může hladce proklouznout do finále a z prvního semifinále tak nechat za hranicí postupu nějaké to šokující jméno.

Hodnocení: 7,5

Dominik

Návrat Geike Arnaert prospěl Hooverphonic, a s The Wrong Place konečně dokázali ukázat, co vlastně takhle skupina umí. I když styl Hooverphonic jistě nepatří k main-streamu, pro mě je to slast pro uši. Velmi temná atmosféra skladby na mě působí od prvních tónů a nenechává mě klidným. Gradace je ve správné chvíli. Příjemný prokreslený hlas zpěvačky. Skladba, která nebudí nepříjemný šok a není to zatracený bizár. Prosím, víc takových skladeb. The Wrong Place bych klidně viděl na zlatém stupínku.

Hodnocení: 10

Pavel

Belgické písni jsem stále nějak nedokázal přijít na chuť. Věřím, že mi v tom pomůže živé vystoupení na pódiu v Rotterdamu, neboť komorní staging a hlas zpěvačky…to by mohlo fungovat. Zatím však budu s bodováním skromný. Hooverphonic se zdají být jako zkušené uskupení skvělých muzikantů a postup do finále by si jistě zasloužili. Příliš bych na to však nevsázel.

Hodnocení: 4,5

Vladimír

Upřímně nevím, kam mám Belgii letos zařadit, protože při poslechu The Wrong Place mívám dost smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbí její tajemná atmosféra v klidnějším tempu. Na stranu druhou si říkám, jestli je písnička dostatečně zajímavá, abych jí poslal hlas. Myslím, že u této písně bude hodně záležet na živém vystoupení, kde se projeví buď její silné nebo slabé stránky.

Hodnocení: 5

Daniel

Od úspěchu belgické reprezentantky Blanche to vypadá, jako by se tato země nemohla od podobného žánru odtrhnout, což je za mě jedině dobře. Loňská skladba od Hooverphonic mě popravdě příliš nezaujala, z jejich comebacku se staronovou zpěvačkou jsem ale nadšený. Anglický text tu dává (konečně) smysl, je nápaditý a nese myšlenku, která je zvýrazněná hudebním klipem i celkovým zvukem skladby. Všechno do sebe zkrátka zapadá a tvoří nejen originální skladbu, která, doufám, nebude přehlušena tanečními peckami prvního semifinále, ale i t(aj)emnou atmosféru, která zasáhne nejednoho posluchače.

Hodnocení: 8,5

Ondřej

Letošní song od Hooverphonic ve mně zanechal velmi smíšené pocity. Píseň takovou hodnotím spíše pozitivně, pouze jsem měl nějakou dobu problém si na ni zvyknout. Velice jsem se totiž těšil na zpěvačku Luku Cruysberghs, kterou nakonec členové kapely vyměnili za zkušenější Geike Arnaert. Změna zpěvačky je ale to jediné, co bych letos na belgickém songu změnil. Přestože bookmakeři Belgii moc nevěří, tak já si myslím, že do finále by se probojovat měli, a to především díky porotám. Ve finále si následně jejich konečné umístění dokážu představit spíše v druhé desítce.

Hodnocení: 6

Celkové hodnocení pro Belgii: 6,36

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..