ESC 2020 VS 2021 (3.) – Kdo z nováčků se vám líbí nejvíce?

Celkem se v Rotterdamu představí 13 nových tváří.

V poslední části naší třídílné série se podíváme na interprety, kteří letos své země reprezentují na úkor některých loňských reprezentantů, kteří naopak svou druhou šanci nedostali.

Medailonky letošních interpretů najdete v pravém menu s barevnými vlaječkami.

Zatímco některé státy zrušily svá tradiční národní kola, některé už minulý rok oznámily, že pro letošní rok uspořádají národní kola nová a nezvolí tak svého loňského reprezentanta znovu. Někteří z nich se přesto rozhodli do nového výběru přihlásit. Neúspěšní z nich byli pouze Aksel z Finska a The Mamas ze Švédska. Finské národní kolo vyhrála skupina Blind Channel a ve Švédsku zpěvák Tusse.

Novým národním kolem překvapili hlavně Francouzi a Rusové, kteří minulý rok vybírali interně. Ve Francii zvítězila zpěvačka Barbara Pravi a v Rusku zpěvačka Manizha.

Z nováčků je podle bookmakerů největší favoritkou Barbara Pravi z Francie.

Dalšími interprety zvolenými národním kolem jsou Anxhela Peristeri (Albánie), Albina (Chorvatsko), Fyr & Flamme (Dánsko), Maneskin (Itálie), Tix (Norsko) a The Black Mamba (Portugalsko).

Poslední skupina interpretů byla svými zeměmi zvolena interně. Patří sem Elena Tsagrinou (Kypr), Jendrik (Německo) a Rafał (Polsko).

Kdo z nováčků se vám líbí nejvíce? Hlasujte v naší anketě!

Kdo z nováčků v Eurovizi 2021 se vám líbí nejvíce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..