ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (25): Voila (#FRA)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Barbara Pravi – Voila

Reprezentant Francie 2021

Josef

Jedna z mých letošních nejoblíbenějších písní je Voila z Francie. Barbara Pravi představuje ideální reprezentantku Francie a francouzské kultury, tedy typický šanson, i když s trochou moderních prvků. Ne nadarmo je Barbara přirovnávána k Edith Piaf jak svým hudebním stylem, tak i vzhledem. Jelikož podobně „staře“ se tvářící skladba dokázala v roce 2017 na Eurovizi zvítězit, myslím si, že by podobně dobře mohla na porotu i diváky zapůsobit letošní Francie. A kdyby se Barbaře podařilo zvítězit, poprvé v historii Eurovize by se stalo, že po sobě jedna země zvítězila jak v dětské Eurovizi, tak i v té dospělé. A u obou vítězství by ještě stála právě Barbara Pravi. Ideální kombinace.

Hodnocení: 10

Honza

Ach, Barbara. Tady jdou všechny žerty stranou. Jakmile jsem uslyšel poprvé píseň Voila, a to shodou okolností už večer před oficiálním představením soutěžních písní francouzského finále, zamiloval jsem se. Už jen audio nahrávka mě poslala do pařížských ulic plných nostalgie, zamotaných vztahů, podzimního deště a nepopsatelné melancholie. Poslední část písně mi už způsobovala doslova erupci emocí a já věděl, že tady vzniká něco velkého. Barbara naštěstí hladce opanovala francouzské finále a dnes je spravedlivě jednou z hlavních favoritek Eurovize. Dokáže šanzon vyhrát, když se to nepovedlo ani slavnější Patricii Kaas? Proč by ne. Kombinace Barbary, klasického šanzonu a moderně pojatého vystoupení plného temných barev a efektních světel, to je velmi neotřelý recept, jak uvařit tížený francouzský triumf. Voila!

Hodnocení: 10

Dominik

Typicky francouzská skladba, která jednoduše tahá za srdíčko. Ladně se Barbara vznáší po stagi a emotivní vlny, které sem tam narazí do skály, příjemně rozbíjí ponurou náladu. Osobně fanouškem tohoto stylu nejsem, ovšem oceňuji kvalitu Voila. 

Hodnocení: 5,5

Pavel

Ach, má milovaná Barbara. Když jsem několik měsíců zpět slyšel tuto píseň poprvé, ještě ani nebylo jisté, že bude soutěžit v národním kole Francie. Od té doby jsem se pro to začal modlit. Nejen že v národním kole nakonec byla, ale vyhrála ho, získala vstupenku do Rotterdamu a od té doby se usadila na vrcholu mého letošního žebříčku. Barbara a její osoba, její hlas v kombinaci s písní Voilà a celé živé vystoupení v národním kole mě uchvátilo a tvoří pro mě dokonalou interpretaci toho, jak má vypadat hudba. Děkuji!

Hodnocení: 10

Vladimír

Barbara Pravi si získala moji přízeň až ve francouzském národním kole. Pokud zopakuje toto perfektní vystoupení, může pomýšlet i na nejvyšší příčky. Klidně se může stát největším oblíbencem poroty. Do karet jí hraje hlavně žánr písně, který není na eurovizi oposlouchaný, a její celkové zpracování.

Hodnocení: 9,5

Daniel

Barbaru Pravi jsem si zamiloval hned, jakmile jsem si poslechl všechny skladby francouzského národního kola. Po zhlédnutí jejích rozhovorů a TED Talku na téma jejího dospívání a těžkých začátcích v hudebním prostředí jsem si uvědomil cennost Barbařiny tvorby a myšlenek, které promítá do svých textů. V hudbě je pro mě nejdůležitější autentičnost a právě o ní dle mě pojednává i skladba Voilà. Kombinace elegance, pokory a síly, s jakými Barbara svou píseň prezentuje, a francouzštiny a všeho, co k ní patří, dělá z Francie mého vítěze Eurovize 2021.

Hodnocení: 10

Ondřej

Francie letos přišla s jednou z nejlepších balad ročníku. Přestože Barbara nebyla mojí největší favoritkou z národního kola, její píseň se mi líbila už od jejího zveřejnění. Za největší plus celé skladby považuji fakt, že se podle mě jedná o nejvíce ,,francouzskou“ skladbu, kterou Francie na Eurovizi poslala od roku 2009. Oprávněně se v tuto chvíli jedná o jednoho z největších favoritů na vítězství, ale jejich šancemi si nejsem úplně jistý. Bojím se, aby Barbaru nepotkal stejný osud jako třeba Madame Monsieur v roce 2018, kteří byli také považováni za favority, ale k mému překvapení se ani nedostali do top 10.

Hodnocení: 7

Celkové hodnocení pro Francii: 8,86

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..