ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (21): El Diablo (#CYP)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Elena Tsagrinou – El Diablo

Reprezentant Kypru 2021

Josef

Elena je dobrá zpěvačka, o tom není pochyb. Ale skladba El Diablo až příliš kopíruje Bad Romance od Lady Gaga. Zcela logicky je skladba v tomto ohledu chytlavá a příjemná, ale mohla by být lépe zpracovaná co do originality. Zatím se mi nedaří při poslechu El Diablo se od tohoto srovnání odprostit, protože prostě pořád při tom slyším Lady Gaga, nemůžu si pomoct. Ale špatná skladba to rozhodně není. Kypr by měl postoupit do finále asi bez větších problémů.

Hodnocení: 6,5

Honza

Velmi zajímavé sloky střídá mnohokrát obšlehlý refrén, který mi dá facku pokaždé, když kyperskou píseň poslouchám. Nemůžu říct, že je to jako celek vyloženě zlé, Kypr se ale poslední roky vydává směrem kopírování něčeho, co mělo úspěch, s naivní vidinou toho, že to uspěje i tentokrát. A když už se nesnaží napodobit nenapodobitelnou Eleni Foureiru, zkouší to s jinými americkými popovými divami. Takhle to ale prostě nefunguje. Na vystoupení jsem nicméně velmi zvědavý, tam se snad dočkáme něčeho inovativnějšího, než je song samotný.

Hodnocení: 5

Dominik

Po předchozí krátké pánské pauze přichází letos na stage další diva, která se nás pokusí zaujmout léty prověřenými rytmy mainstreamového popu. Velmi vysoko nastavená laťka Eleni Fureiro zůstane i letos El Diablem nepokořena. Po prvních posleších mě Elena sice dokázala zaujmout, ale po každé, když si skladbu přehraju, cítím v pozadí takovou tu pachuť neoriginality. Jsem zvědav, jestli dokáže kyperský tým společně s Elenou přenést podobnou atmosféru, jako v klipu.

Hodnocení: 7,5

Pavel

Divím se, že se po loňské změně Kypr opět vrátil k mladé svůdné zpěvačce, kterou ozdobil již nemoderním „wet“ lookem a produkty známých značek. Eleni fungovala velmi dobře. Tamta už tolik ne. El Diablo mě již zkrátka nebaví. Refrén písně zní velmi ohraně a neoriginálně, což vyniká o to více v kontrastu s poměrně nápaditými a zajímavými pasážemi ve slokách. Jsem zvědavý na živé vystoupení, které by mohlo písni pomoci. Ruku do ohně za to ale nedám.

Hodnocení: 6

Vladimír

Kypr mě posledních pár let vždy mile překvapuje a ani letošek tomu není výjimkou. El Diablo je energický, svěží, taneční song, který určitě nebude v Rotterdamu opomenut.

Hodnocení: 7,5

Daniel

Nebýt zmíněných uměleckých dílek světových zpěvaček (Lady Gaga, Zara Larsson), skladba El diablo by byla na opravdu vysoké úrovni. Již při prvním poslechu však její neoriginálnost bije do uší i do očí. Obecně také oceňuji spíše autentické písně psané samotnými interprety, které jsou tak obvykle intimnější a skutečnější. Je ale nutné uznat, že ne celá skladba je „okopírovaná“, kromě refrénu se žádné jiné písni, alespoň eurovizní, nepodobá, navíc je chytlavá. Těším se, co uvidíme na rotterdamské stagi.

Hodnocení: 8

Ondřej

Na letošní kyperskou píseň jsem si překvapivě rychle zvykl. Přestože sdílím pocity velkého množství fanoušků, a to že El Diablo není nic moc nového a originálního, stále se mi píseň nějakým způsobem líbí. Stejně jako u Řecka mi tady chybí trochu více etnických prvků, s nimiž by píseň zněla mnohem originálněji, ale jinak si myslím, že se správně provedeným stagingem by Kypr s postupem do finále neměl mít problém, protože fanouškovskou základnu má Elena už teď rozsáhlou.

Hodnocení: 8

Celkové hodnocení pro Kypr: 6,93

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..