ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (19): Omaga (#CZE)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Benny Cristo – Omaga

Reprezentant Česka 2021

Josef

Dříve jsem nikdy nepatřil ke skalním fanouškům Bena, ale po jeho loňském vítězství v našem národním kole (a možnosti ho trochu poznat osobně) jsem na něj trochu změnil názor. Kemama byla loni zajímavá, ale letošní Omaga je mnohem lepší. Najdeme v ní vice zpěvu, chytlavější melodii a zajímavější prvky. Nevím nakolik je tohle vliv Filipa Vlčka, který s Benem na písni pracoval, ale tohle se prostě povedlo. Pokud se podaří propojit náladu z filmového hudebního videoklipu s tancem na rotterdamském jevišti a také s Benovým zpěvem, o postup do finále se bát nebudu. Do karet nám hraje i vystoupení jako třetí v semifinále po slabším Estonsku.

Hodnocení: 8

Honza

Ben už navždy zůstane dvouletým českým zástupcem na Eurovizi. Nikdy se nedozvíme, jak by dopadl vloni, velmi brzy ale zjistíme, jak zaujme letos. Já jsem osobně velmi optimistický a vlastně si ani nepřipouštím nepostup do finále. Ben je extrémně charismatický, jeho píseň, ač máme letos mnoho veselých věcí, zůstává jedinečná a během semifinále se neztratí. Už při prvním poslechu jsem se přistihl s úsměvem na rtech a zároveň ze mě spadla určitá nervozita, kterou jsem celý rok cítil. Marvin Dietmann, kaleidoskopické obrazce, čtyři tanečníci, to vše zní jako slibná jízda v Rotterdamu. Ben bude důstojným zástupcem, jeho promo (tedy pokud někdy nějaké na jeho sociálních sítích vůbec začne) přitáhne nové české diváky k Eurovizi, takže už chybí jen nějaký pěkný výsledek!

Hodnocení: 7,5

Dominik

Omaga! To je ten pravý Ben, který měl vystoupit již v minulém roce. Ironií osudu jsem ale vlastně rád, že nebyla tato šance promarněna, a letos můžeme Evropě ukázat, s kým mají tu čest vůbec soupeřit. Úspěšná štafeta český postupů do finále, doufám a předpokládám, byla zachráněna. Po prvních únicích a recenzí jsem nevěřil, že letos dokážeme s Benem překvapit. Až když jsem poprvé uslyšel skladbu ve sluchátcích, nemohl jsem přestat. Každou další sekundou si mě Omaga přímo omotávala kolem prstu. Ten rytmus, to charisma, ten pocit…. má radost snad nelze popsat slovy a na srdci mám snad jediné. NIC neměnit a už jen pilovat, pilovat, pilovat!

Hodnocení: 9

Pavel

Vážně se chceme pouštět do hodnocení „vlastní“ písně? Fajn. Bingo, to skvěle vystihuje mé pocity z Benovy Omaga. Oproti Kemama, která se mi zprvu líbila, načež mi po několikerých úpravách začala vadit, jsem z Omaga nadšený. Je to veselé, rytmické, hravé a vtipné. Myslím, že tančící Ben na barvami prozářeném pódiu s detailem jeho líbivé tváře a “ooo-ma-gaaa” na rtech, nenechá chladného jen mě. Stejně silně, jako jsem věřil, že Kemama branami finále neprojde, věřím, že Omaga ano. Tak Bene, vypiluj zpěv, choreografii a zabojuj!

Hodnocení: 9

Vladimír

Omaga je aktuálně v mám žebříčku letošních eurovizních songů přesně uprostřed. Je to veselý, hravý a aktuální song, který Benovi padne jako ulitý. A právě to si myslím, že bude Benova největší výhoda, až nám ji v Rotterdamu představí naživo.

Hodnocení: 5

Daniel

Objektivně hodnotit Benovu písničku je obtížné. Samozřejmě mu fandím ze všech soutěžících nejvíce a to ovlivňuje i můj celkový dojem ze skladby Omaga. Co ale můžu potvrdit je fakt, že se nejednou nachytám, jak si chytlavou melodii tohoto songu pobrukuji. Obsahuje spoustu příjemných prvků, skladba je vyvážená a zkrátka pohodová. Jak všichni víme, Benova přítomnost na stagi často celkový dojem z vystoupení vyzvedne na vyšší úroveň a pevně věřím, že i letos se českému reprezentantovi podaří proklouznout do finále.

Hodnocení: 8

Ondřej

Omaga mě velice překvapila. Jelikož před Eurovizí jsem Bennyho na české hudební scéně vnímal jen okrajově a v podstatě jediný song, který jsem od něj znal, byly Bomby, tak jsem neměl moc velká očekávání. Kemama pro mě byla hodně průměrný song a myslím, že by nám to loni na postup nestačilo, ale letos vidím výrazné zlepšení. Upřímně si myslím, že Omaga má ze všech písní ve druhém semifinále jeden z největších potenciálů vyniknout stagingem. Doufám, že nám to na finále stačit bude, přestože bookmakeři nám v tuto chvíli moc nevěří.

Hodnocení: 8,5

Celkové hodnocení pro Česko: 7,86

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..