Česko

Reprezentant Česka 2021

Benny Cristo – Omaga

Krátce o interpretovi

Ben Cristovao, jak je známý na české hudební scéně, je zpěvák, tanečník, herec, sportovec a jinak široce nadaný umělec. Pro Eurovizi se rozhodl používat o něco více familiérní podobu svého jména, a to právě Benny Cristo. Benova matka je Češka, nicméně jeho biologický otec pochází z Angoly. Benny je v Česku velmi dobře známý, na sociálních sítích je dokonce jedním z nejúspěšnějších českých umělců.

Jeho kariéru nastartovala soutěž Česko Slovenská Superstar, které se zúčastnil v roce 2009. Stal se miláčkem fanynek a skončil na sedmém místě. Již v roce 2010 vydal své debutové album s názvem Definitely Different. První velký úspěch zaznamenal Ben Cristovao v roce 2013 po vydání singlu Bomby. Jeho videoklip byl v anketě Český slavík nominován na videoklip roku. O rok později vydal svůj další úspěšný singl Těžký váhy. Obě písně mají na YouTube více než dvacet milionů zhlédnutí.

První velký koncert Benny uskutečnil ve Fóru Karlín v roce 2015. Stejně jako koncert Mikolase Josefa ve stejném prostoru byl i ten Benův zcela vyprodaný. Ben Cristovao se nebrání moderním technologiím a jeho album Poslední z roku 2017 bylo možno zakoupit pomocí QR kódu se speciální grafikou obrazu Racek v moři, který sám Ben namaloval. V roce 2018 se Ben Cristovao znovu účastnil talentové soutěže Superstar, tentokrát však jako porotce. Mezi poslední úspěšné počiny Bennyho Crista patří bezpochyby singl Padam k filmu Backstage, který se rovněž řadí mezi ty, které mají na YouTube téměř třicet milionů zhlédnutí, nebo dále singly Aleiaio (2019) či Šílený (2020). V září roku 2019 vyprodal O2 arénu a jeho velkolepý koncert vidělo patnáct tisíc lidí. Ben Cristovao již během své kariéry spolupracoval například s Monikou Bagárovou, Jiřím Kornem, Adamem Mišíkem, skupinou Mirai, rapperem Ego nebo především poslední dobou s producentským afro-kanadským týmem The Glowsticks.

Benny měl reprezentovat Česko na Eurovizi 2020 s písní Kemama. V květnu téhož roku byl zpěvák potvrzen Českou televizí jako reprezentant své země i pro Eurovizi 2021. Do ní jde Ben Cristovao s interně zvolenou písní Omaga, kterou napsal společně s Filipem Vlčkem, moderátorem Fajn rádia a členem kapely John Wolfhooker. Píseň má pozitivní náboj a „chillově“ taneční atmosféru, se kterou chce Ben bojovat proti smutnému a osamocenému období, kterým jsme si všichni prošli a procházíme.

Oficiální videoklip

Text písně

Honestly don’t care
I’m happy you’re here
Tryna make you smile for a while now
I’m like, „Omaga, you’re so beautiful“
Why don’t you come over and have it?
Why don’t you let me have it? Oh

I did a lot of dumb ishh
Lot of things I wish I didn’t do, aye
Baby, come back, won’t you?
Back, come back, he-ey
Oh, I’m crazy
Is it crazy to love you?
Baby, come back, won’t you?
Back, come back

You said you’re still too mad ‚bout that things I did
But I don’t know what I did, my baby, yeah
You said you again feel down, to blame apocalypse
There ain’t no apocalypse
Long as you’re here on my lips

Honestly don’t care
I’m happy you’re here
I’m tryna make you smilе for a while now
I’m like, „Omaga, you’re so bеautiful“
Why don’t you come over and have it?
Why don’t you let me have it? Oh

You’ve been home too long
I’ve been home too long, yeah
We both need to feel love, nothing wrong with that
Můžeš bejt u mě klidně, můžem dělat jakoby

There ain’t no apocalypse
Long as you’re here on my lips

Honestly don’t care
I’m happy you’re here
I’m tryna make you smile for a while now
I’m like, „Omaga, you’re so beautiful“
Why don’t you come over and have it?
Why don’t you let me have it?

Like omaga, omaga
You’re so beautiful
Omaga, omaga
Why don’t you let me have it?

You said you’re still too mad ‚bout that things I did
But I don’t know what I did (What I did, what I did)
You said you again feel down, to blame apocalypse
There ain’t no apocalypse
Long as you’re here on my lips

Honestly don’t care
I’m happy you’re here
I’m tryna make you smile for a while now
I’m like, „Omaga, you’re so beautiful“
Why don’t you come over and have it?
Why don’t you let me have it?

Like omaga, omaga
You’re so beautiful
Omaga, omaga
Why don’t you let me have it?

Omaga, omaga
You’re so beautiful
Omaga, omaga (Yeah)
Why don’t you let me?

Anketa
Ohodnoťte píseň Bennyho Crista - Omaga
 • 10 26%, 42 hlasy
  42 hlasy 26%
  42 hlasy - 26% všech hlasů
 • 8 21%, 34 hlasy
  34 hlasy 21%
  34 hlasy - 21% všech hlasů
 • 9 15%, 25 hlasů
  25 hlasů 15%
  25 hlasů - 15% všech hlasů
 • 7 13%, 21 hlas
  21 hlas 13%
  21 hlas - 13% všech hlasů
 • 6 11%, 18 hlasů
  18 hlasů 11%
  18 hlasů - 11% všech hlasů
 • 1 5%, 8 hlasů
  8 hlasů 5%
  8 hlasů - 5% všech hlasů
 • 5 4%, 7 hlasů
  7 hlasů 4%
  7 hlasů - 4% všech hlasů
 • 4 2%, 4 hlasy
  4 hlasy 2%
  4 hlasy - 2% všech hlasů
 • 2 2%, 3 hlasy
  3 hlasy 2%
  3 hlasy - 2% všech hlasů
 • 3 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 162
15. 2. 2021 - 15. 5. 2021
Hlasování ukončeno !
Fotogalerie
Ben po výhře v národním kole ESCZ 2020.
Benny před vyprodanou O2 arénou (2019).
Během natáčení klipu k eurovizní písni Omaga (2021).
Ben nikdy nepatřil mezi stydlivé umělce.

15 komentářů: „Reprezentant Česka 2021

 • Jen nechápu, proč se Ben v sázkařských odhadech drží na chvostu. Tolik, dle mě, kýčovitých songů, kyperský očividná kopie gagy se drží v popředí… nechápeš.

  Reagovat
  • Prosím redaktory, aby rasistické komentáře mazali, díky.

   Reagovat
 • Pingback: ANKETA: Kdo je momentálně váš #1? – ESC Arena

 • Po všech ambivalentních pocitech, které ve mně vyvolávala Kemama, její nešťastné revampy a Benovy ublíženecké reakce na reakce, jsem neměl vysoká očkávání a… oněměl jsem úžasem. Omaga je podle mě o x levelů lepší a hlavně pro Eurovizi nesrovnatelně vhodnější písnička.

  Jsem rád, že Ben tenktokrát opustil poněkud otravnou stylizaci do patronizujícího kazatele „já vám teď, děcka, řeknu, o čem je ten svět“ a vsadil na tu otevřenější a veselejší stránku své osobnosti, kterou mám mnohem radši. Omaga je navíc docela rafinovaně konstruovaná tak, aby předešla tradičnímu českému problému repetitivnosti poslední třetiny, takže ten největší hook „Ooooh myyy good, o-ma-ga“ zazní až za polovinou a jeho opakování nestačí nudit. Naopak, člověk si spíš řekne „škoda, že už je konec, chci to slyšet znovu“. Videoklip je taky super a ty části s „Windows Media Playerem na steroidech“ dávají tušit, jak by mohl fungovat staging.

  Jedinou nevýhodu, za kterou ale tvůrci nemohou, spatřuji ve faktu, že tohle je přesně ta anthemická „singalong“ písnička, která nejlépe vyzní v interakci s živým davem a toho se letos se zřejmých důvodů nedočkáme. :/

  Reagovat
 • Pingback: První reakce na Omagu z Česka i zahraničí – ESC Arena

 • Pingback: Benny a jeho Omaga podrobněji – ESC Arena

 • Jsem spokojená, moc se mi to líbí. Kemama se mi dostala pod kůži až po několika poslechnutí, toto se mi líbí na první dobrou. Je to veselé, pozitivní, plný energie….a to je to, co letos potřebujeme. Něco nenáročného, u čeho člověk na vše zapomene. Navíc jsem si jistá, že Benny to na pódiu rozjede, má skvělé charisma, energii a pohyby. Bude to super a moc mu držím palce 🙂

  Reagovat
 • Hrůza!!! Nuda, nic víc. Jestli finále, tak jedině zázrakem!

  Reagovat
 • Možno budem zaujatý, keďže Česku na ESC vždy fandím, ale za mňa rozhodne lepšie ako Kemama, aj napriek tomu, že som Kemama mal rád. Omaga sa mi páči ešte viac, je to moderné, chytľavé a zábavné! Pri Bennym som si istý, že to bude skvelá show. Skvele Benny! 9/10 🙂

  Reagovat
 • Za mě rozhodně a naprosto jednoznačně mnohem lepší než Kemama. Nemá to hluchá místa, má to tempo, je to chytlavý a veselý. Videoklip mega zábavný. Skvělá práce. Škoda, že si to s Bennym nebudou moct užít fanoušci v hale.

  Reagovat
  • No…ani druhý Benův pokus nemá na to, aby nějak významně uspěl. Kemamu hodnotím rozhodně výše a ta se u mě umístila loni až tak na pátém místě v našem národním výběru. Je tam nějaký potenciál na solidní show, ale ta nezachrání jednu zásadní věc, píseň není prostě a jednoduše dost dobrá. Pokud se Ben dostane do finále, bude to úspěch, ale nevidím to úplně růžově. Kemama se alespoň odlišovala od ostatních písní, ale tohle zapadne. Je to škoda, asi možná bylo lepší, udělat znovu národní výběr. Musím přiznat, že jsem od Bena očekával daleko víc. Mám pocit, že by nebylo od věci se zamyslet nad systémem hlasování a výběru našeho reprezentanta v národním kole. Myslím, že si všichni uvědomujeme, že Ben vyhrát prostě neměl. Hudba a umění se sice velice těžko porovnává a objektivizuje, ale prostě jeho song minulý rok nejlepší nebyl.
   Benovi samozřejmě přeju úspěch, ale neočekávám ho. Ben je velká osobnost naší hudební scény, je jenom dobře, že takový lidé chtějí reprezentovat, ale je to soutěž písní a ani jedna z jeho dvou věcí neměla a nemá dostatečnou kvalitu na úspěch. Je to velká škoda, patřím k těm, kteří mají Benovy věci rádi, takže mě to mrzí o to víc. Je ale třeba při výběru postupovat alespoň trochu objektivně a spravedlivě. Což se dle mého názoru loni nestalo.

   Reagovat
   • Na posouzení, jestli se do finále dostane nebo ne, je podle mě ještě brzy, ale tahle písnička má rozhodně potenciál. Když si navíc vzpomenu na minulé ročníky, tak po zvolení Mikolase se na to lidi taky moc netvářili, o rok později po zvolení Lake Malawi Českou televizi div neukamenovali, a jak to pak dopadlo……..

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..