ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (16): Dark Side (#FIN)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Blind Channel – Dark Side

Reprezentant Finska 2021

Josef

Letošní souboj rockových songů u mě na plné čáře vyhrává Finsko nad Itálií. Možná je to přesahem do nu metalu nebo tím, že jsem s oblibou poslouchal skupinu Linkin Park kolem roku 2000, jejíž tvorbu mi právě píseň Dark Side velmi připomíná. Je chytlavá a dostatečně melodická a již jsme na Eurovizi viděli, že podobné písně mohou oslovit, pokud nebude televizní divák zrovna naladěn na jinou notu. U odborných porot bych totiž velkou podporu nečekal, i když ve finském národním kole Blind Channel oslovili jak diváky, tak mezinárodní poroty.

Hodnocení: 8

Honza

Ne a ne. Tohle není nic pro mě. Nelíbí se mi ani píseň, už vůbec ne její text a ani mě nepřesvědčila kapela jako taková svým přístupem. K Finsku ale tato hudba prostě patří, a tak když se píseň v národním kole UMK objevila, začal jsem se smiřovat s její výhrou. Jak už jsem ale napsal u hodnocení Itálie, i když se též jedná o tvrdou hudbu, kterou obecně neposlouchám, Finsko mě narozdíl od italské písně vůbec ničím novým neoslovilo. Navíc mám pocit, že písní, které zní téměř totožně jako Dark Side, vznikly před cca dvaceti lety snad stovky.

Hodnocení: 2,5

Dominik

Itálie nebo Finsko? Skoro až se zanedbatelným plusem Finsko. Letošní fajnšmekři tvrdšího žánru jistě ocení nečekanou reprezentaci těchto dvou zemí. Ale stejně tak, jako u Itálie, tímto moje nadšení končí. Dark Side je skladba, u které máte pocit, že už jste ji někdy v rádiu slyšeli, ale hodně hodně dávno. Cestu si určitě k některým fanouškům najde, já si své body ušetřím raději pro někoho jiného.

Hodnocení: 1,5

Pavel

Pokud bych mohl některou píseň popsat třemi obyčejnými tečkami a ohodnotit v záporných číslech, byla by to právě letošní píseň Finska. Co letos předvedlo Finsko společně s Norskem, beru jako nepovedený omyl a obě “písně” budu s úsměvem ignorovat 🙂

Hodnocení: 1

Vladimír

Musím říct, že Dark Side mě na rodzdíl od jiných metalových písniček docela zaujala a rád si ji poslechnu. Mezi mé favority sice nepatří, ale určitě bude velkým zpestřením letošní show s nadějí na super umístění pro Finsko po hodně dlouhé době.

Hodnocení: 3,5

Daniel

Podobný žánr nevyhledávám, ale skladba Dark Side nemíří ryze na rockové fanoušky. Jedná se o jednu z písniček, které si běžně sám od sebe neposlechnu, ale na kterou se těším, až se objeví na eurovizní stagi. Líbí se mi, že není přespříliš hlučná, je vyvážena tiššími momenty a upoutává tak moji pozornost. Každou eurovizní sezónu se musíme s tímto stylem hudby vypořádat, letos jsem ale s jeho zpracováním ve finském podání spokojený. Rovněž je to za mě nejlepší volba letošního UMK.

Hodnocení: 6,5

Ondřej

Jestli něco na Eurovizi patří k sobě, tak je to Finsko a rocková hudba. Za mě je Dark Side to nejlepší, co Finové poslali od roku 2006 a konečně i něco s potenciálem na top 10 umístění. Finále má podle mě Blind Channel naprosto jasné a hlavně bodů od publika dostanou nejspíš dost. Jak moc Finsko podpoří poroty, to je otázkou, ale je dost pravděpodobné, že za poslední roky toto bude nejlepší finský výsledek.

Hodnocení: 9,5

Celkové hodnocení pro Finsko: 4,64

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Jeden myslel na “ESC Arena hodnotí (16): Dark Side (#FIN)

  • „Stredoveký“ popový šunt oblečený do rockového kabátu. Pchelll

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..