ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (14): I Don’t Feel Hate (#GER)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Jendrik Sigwart – I Don’t Feel Hate

Reprezentant Německa 2021

Josef

Jendrik z Německa je letos asi největším překvapením, protože o něm do této doby nikdo příliš neslyšel. Proto jsme ani nemohli mít žádná očekávání. A píseň I Don’t Feel Hate pak všechny šokovala. Někoho pozitivně, někoho negativně. Je to veselé, šílené, divoké, energické, prostě jako samotný interpret, kterého bychom mohli přirovnat k naší Elis Mraz. Myslím si, že jsou jen dvě možnosti. Buď to skončí jako totální propadák někde na posledních místech ve finále, nebo všichni v současné době ocení tak veselou věc a Jendrik bude atakovat TOP 5. Když si totiž pouštím všech 39 písní letošní Eurovize, tak právě Německo je bez debat tou nejveselejší a nejchytlavější písní ze všech.

Hodnocení: 9,5

Honza

Zde se pokusím nebýt příliš subjektivní. Ale vlastně můžu být, že? Do Jendrika jsem se prostě zamiloval. A to dokonce mnohem dříve, už při poslechu písně Dibdibidi, která byla dlouhou dobu jeho jedinou písní na YouTube. Jendrik je prostě blázen, ale jeho hudební vkus a cit naprosto a upřímně sdílím. Baví mě on, jeho humor, jeho hudba, jeho hlas. Vlastně dodnes nechápu to, kolik lidí „hejtuje“ letošní německou píseň. Hravá, muzikální, jednoduchá ale velmi hluboká zároveň. Chytlavá linka, dechové nástroje, extrémně pozitivní atmosféra, step. Německo během vystoupení zboří Ahoy arénu a já upřímně věřím, že Jendrik může atakovat finálovou TOP desítku.

Hodnocení: 10

Dominik

Rozumím a děkuji za každou snahu v současné době přinést pozitivní a dobrou náladu. O to se jistě snaží i Jendrik s I Don’t Feel Hate, avšak na mě je toho až přespříliš. Oceňuji autorovu snahu, ale přehnané změny tempa, nepřirozené úsměvy, extrémně vyhnané tabu témata podpořená ve videoklipu mě prostě nedokázali oslovit. Jendrik jistě míří k hlasování diváků, uvidíme ale, jestli dokáže stejně naladit i tvrdou a nekompromisní porotu. Po fenoménu Lena Německo každý další následující rok tiše spí a pro mě jedinou pozitivní vlnou byla loňská účast Bena Dolice.

Hodnocení: 3

Pavel

Německo se letos rozhodlo diváky šokovat, a tak vybralo Jendrika za svého reprezentanta. Část publika je šokována zcela pozitivně a část zcela negativně. Já se řadím do první poloviny a jsem nadšený. I Don’t Feel Hate je Temelínem pozitivní energie. Má to drive, je to chytlavé a nápadité, jsou tam pračky, je tam prst v životní velikosti a bílé ponožky. Jendrik má navíc obrovské charisma, které na pódiu umí prodat, a proto se na jeho vystoupení v Rotterdamu moc těším. Škoda jen, že ho uvidíme vystupovat až v sobotním finále…

Hodnocení: 9,5

Vladimír

Omlouvám se, ale mě osobně přijde ten song hrozně protivný. Přesně tento rozjuchaný školácký až trapně-zábavný styl jsem si nikdy neoblíbil a sám jsem zvědavý jak tohle v Rotterdamu dopadne. Podle mě u poroty naprosto propadne o od obvyklého posledního místa mohou Jendrika zachránit pouze diváci.

Hodnocení: 1,5

Daniel

I když jsem se k Jendrikově veselé písničce snažil najít cestu a pasáže s ukulele mě hřejí u srdíčka, pokaždé dostanu otravnou trumpetovou facku, která zabije můj celkový dojem ze skladby. V případě automaticky postupující země mě ale těší vidět něco jiného, bláznivého, co překvapí a nebojí se riskovat. I Don’t Feel Hate nabíjí radostnou energií a to všichni čas od času potřebujeme. Song hodnotím jako sympatický doplněk velkého finále, mého playlistu však bohužel ne.

Hodnocení: 5

Ondřej

Od Německa jsem něco takového nečekal. Jendrik je naprosto skvělý člověk a jeho stories na tik toku patřily mezi moje nejoblíbenější momenty celé sezóny, ale ze samotného songu jsem trochu zklamaný. Z hlediska ambicí na dobré umístění je letošní píseň určitě zhoršením oproti loňsku, ale stále věřím, že si Jendrik najde svůj okruh fanoušků a nebude se opakovat nula z televotingu. Pokud by ale Německo proniklo do první dvacítky, bylo by to pro mě překvapením.

Hodnocení: 5,5

Celkové hodnocení pro Německo: 6,29

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..