ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (13): Technicolour (#AUS)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Montaigne – Technicolour

Reprezentant Austrálie 2021

Josef

Co říct k Australance Montaigne? Minulý rok nebyla její výhra v národním kole tou, ze které bych skákal radostí a ani její tehdejší píseň Don’t Break Me mě dodnes neoslovila. Byla tak vysoká pravděpodobnost, že si u mě svou novou písní vylepší skóre. A píseň Technicolour to dokázala. Sice ne o mnoho, ale přeci jen trochu ano. Letošní píseň je chytlavá, energická a zajímavější než balada z roku 2020. Ale pořád nevěřím tomu, že Montaigne v Rotterdamu předvede dobrý pěvecký výkon. A v tom jí nepomohla ani jedna z jejích dvou písní. Budu ale rád, když budu moci v květnu uznat, že jsem se mýlil.

Hodnocení: 4

Honza

Montaigne se asi mou oblíbenkyní nikdy nestane. Letošní píseň mi každým poslechem přijde víc a víc hloupější, byť se mi zkraje vlastně líbila. Vystoupení naživo v Rotterdamu dle mého názoru nebude vůbec uchu lahodící a zpěvaččina extravagance je občas až za hranou. V písni se ale určitě najdou části, které člověku utkví v hlavě, ať si to přeje nebo ne, a pokud se mýlím a Montaigne nakonec podá super pěvecký výkon, vlastně to může dopadnout dobře. Kdyby ale právě letos Austrálie přetrhla svou nit postupů, asi bych extrémně překvapen nebyl. Austrálie je závislá na porotách, které ji dosud milovaly. Budou ji ale milovat i tentokrát?

Hodnocení: 5,5

Dominik

Po štafetě velmi strategicky jistých úspěších Austrálie na Eurovizi se zdá, že Montaigne pokouší evropského posluchače tím, co vše dokáže zkousnout. Velmi extravagantní a netypická píseň Technicolor ve mě probouzí určitou sílu, radost a svobodu, ač to na první poslech vůbec nebylo znát. A právě to může znamenat první neúspěch Austrálie na Eurovizi. Technicolor je potřeba si párkrát poslechnout a nechat uležet v hlavě, a až poté se vpije do kůže. Sám jsem zvědav, co si pro nás Montaigne připravila na stagi v Rotterdamu, protože jen dobrá choreografie a barvy a záběry dokáží pozvednout píseň výše.

Hodnocení: 6,5

Pavel

Montaigne rozhodně není z těch, kteří by si ulehčovali práci. Po loňském vystoupení, které celé protančila, přišla letos s pěvecky velmi náročnou písní. Technicolour bude pro ne zcela vokálně zdatnou zpěvačku, kterou se Montaigne může zdát, velmi tvrdý oříšek. Věřím ale, že Montaigne překvapí a song na stagi v Rotterdamu podá skvěle. I když jsem zezačátku nebyl jeho velkým fanouškem, postupem času se mi začíná líbit a oceňuji jeho originalitu.

Hodnocení: 7,5

Vladimír

Při prvním poslechu Technicolour jsem si říkal, co je to za chaos, ale po několika málo posleších si našla místo v mém srdci. Aktuálně je to moje nejoblíbenější písnička při sportování a jen těsně zaostává za mojí top 10.

Hodnocení: 7,5

Daniel

Jeden z případů, kdy se mi písnička líbí téměř automaticky díky samotnému interpretovi. Montaigne jsem si zamiloval už minulý rok, a přestože její letošní skladba představuje jiný styl, zařadila se mezi mé nejoblíbenější kousky i tentokrát. Píseň se nebojí riskovat, text nese zajímavé myšlenky, vše teď bude záležet na zpracování živého vystoupení. Montaignin silný hlas nesedí všem, a pokud řádně nezapracuje na zpěvu, bojím se, že falešné tóny se stanou tím jediným, na co se diváci zaměří. V opačném případě společně s povedeným stagingem by ale mohla Austrálie letos zaujmout pozitivně (především poroty?) a zabojovat o postup do finále.

Hodnocení: 9

Ondřej

Austrálie se letos k mému překvapení nerozhodla vsadit na jistotu, ale přišla s něčím, co rozhodně není typická eurovizní píseň, což se stalo podle mě vůbec poprvé od jejich debutu. Song Technicolour mě hodně baví, stejně jako Montaigne samotná. Na stagi mi ale stále nepřijde dost sebevědomá a to se odráží v jejím živém projevu, který rozhodně není ani zdaleka tak silný jako studiová verze. Pomoci by mohl staging, který by i posledně dle mého názoru Austrálii zajistil top 10.

Hodnocení: 7,5

Celkové hodnocení pro Austrálii: 6,79

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..