ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (12): Fallen Angel (#NOR)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

TIX – Fallen Angel

Reprezentant Norska 2021

Josef

Letošní Norsko si oproti loňsku hodně pohoršilo. Po Ulrikke, která útočila na vítězství, zde máme TIXe, který bude mít co dělat, aby se vůbec do finále probojoval. Píseň Fallen Angel zněla ještě jakž takž zajímavě v norštině, ale po předělání do angličtiny je to ještě větší retro klišé než předtím. Když ale pominu fakt, že ve finále norského národního kola bylo několik mnohem lepších písní, a to, že TIX jede hodně na vlně solidartity a srdcervoucím osobním příběhu (zdravíme Polsko 2015!), pokud nesleduji živé vystoupení a píseň poslouchám jen jako mp3, tak je to docela průměrný neškodný retro pop z přelomu tisíciletí.

Hodnocení: 6,5

Honza

V Norsku se letos stal podraz roku. Národní kolo, které kvalitou předčilo i leckteré eurovizní semifinále, nakonec nevyhrál song ale osobnost. Tixova popularita je v Norsku nesmírná, asi tak jako Lunetic byli populární u nás. A zhruba v této době a na této úrovni bych tohoto padlého anděla viděl. Nepatřím mezi zhrzené fanoušky skupiny KEiiNO, protože ani jejich výhru jsem si nepřál, ale tohle je bohužel úlet a já pevně věřím, že Evropa Norům ukáže, jak moc špatně vybrali.

Hodnocení: 3,5

Dominik

Jak tu již bylo několikrát zmíněno, letošní norská MGP nám nabídla opravdu pěknou řádku skvělých skladeb. Avšak při ohlašování prvních výsledků bylo jasné, že mé tolik favorizované KEiiNO nedostane další příležitost bojovat o trofej. Ať už je jakkoliv TIX v Norsku slavný a úspěšný, za hranicemi už to takový med nebude. Jediným, čím by se mohl zarýt do posluchačova povědomí, je pouze prezentace, kterou bych ale v Rotterdamu rád viděl v naprosto jiném hávu.

Hodnocení: 6

Pavel

Norské národní kolo bylo pro mě jedním z nejsilnějších za poslední eurovizní ročníky. Songy jako Let Loose od Blåsemafian, I Can’t Escape od Imeriky nebo Hero od Raylee. Norové však vybrali okřídlenou podivnost z devadesátých let. Vřele děkuji, ale nemám zájem.

Hodnocení: 1

Vladimír

Zprvopočátku mě Fallen Angel moc neoslovil. Během norského národního kola byla u mě tato píseň až na chvostu žebříčku finalistů. Postupně jsem se do ní však zaposlouchal a nakonec se i smířil s tím, že ji uslyšíme za Norsko na Eurovizi místo jiných skvělých písní, které mohli vybrat.

Hodnocení: 4,5

Daniel

Chápu obecné rozhořčení vůči skladbě kvůli konečným výsledkům norského Melodi Grand Prix, na druhou stranu si TIX nezaslouží takovou vlnu kritiky jenom proto, že svatí KEiiNO, kteří mě stejně nikdy nebavili, opět nezískali titul šampiónů. Skladba Fallen Angel neurazí ani nenadchne, jde o milou písničku s příjemnou melodií, zkrátka eurovizní průměr. Vystoupení v národním kole mi ale přišlo trochu moc klišé, a tak doufám, že v Rotterdamu uvidíme něco nového. Nevím, nevím, zda se ale Norska letos dočkáme ve finále…

Hodnocení: 6,5

Ondřej

Norsko je pro mě letos vůbec největší otazník, co se týče úspěchu či neúspěchu na Eurovizi. Pokud by Eurovize opravdu byla pouze soutěž písní, tak by Fallen Angel nejspíš neměl šanci na postup. Song je podle mě velmi podprůměrný, něco, co mohlo na Eurovizi zaznít před dvaceti lety a stejně by to nevyhrálo. Chápu, že spoustě lidem se Tixův staging z národního kola líbil, ale za mě to je něco, co naprosto nefungovalo a měli by na tom hodně zapracovat. Upřímně letos Norsko ve finále nevidím, nedokážu si představit, že by toto ocenily poroty, díky jejichž absenci v národním kole se podle mě Tixovi podařilo porazit Keiino.

Hodnocení: 4,5

Celkové hodnocení pro Norsko: 4,64

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..