ESCArena hodnotí !Ročník 2021

ESC Arena hodnotí (10): Maps (#IRE)

Tým našeho webu hodnotí písně Eurovision Song Contest 2021!

ESC Arena vám každý den servíruje zhodnocení jedné písně soutěžící na letošní Eurovizi v Rotterdamu. Přečtěte si názory lidí, kteří se starají o chod našeho webu, a koukněte na jejich výsledné bodové hodnocení. Nesouhlasíte s námi a máte zcela odlišný názor? Změnil se váš postoj k písni od jejího prvního zveřejnění? Neváhejte a podělte se s námi o své postřehy dole v komentářích! A koho že si detailně rozebereme dnes?

Lesley Roy – Maps

Reprezentant Irska 2021

Josef

Lesley Roy jsem si oblíbil už loni. Její předchozí píseň Story Of My Life byla dost retro klišé, ale o to jsem radši, že Maps jsou jiné. Je to originální, chytlavé, zapamatovatelné a líbivé. Struktura skladby je dobrá, ale všechno to má jeden velký nedostatek. Tím je živý zpěv Lesley Roy. Doufejme však, že se nemusíme obávat a naživo bude píseň Maps odzpívána dobře. To riziko tu ale je. A určitě si zaslouží pochválit i nádherný videoklip oslavující Irskou přírodu. Doufejme, že se něco podobného podaří přenést také na eurovizní stage v Rotterdamu.

Hodnocení: 9,5

Honza

Není příliš případů, kdy mě po loňském zavrhnutí písně interpret letošním počinem nadchl. Irsko to ale dokázalo. Lesley Roy přichází sice stále se svým vlastním stylem, ale Maps mají podle mě „to něco navíc“, co mě jednoduše přitahuje. Krásná píseň s až hymnickým bridgem, nádherný text a okouzlující a přitom velmi prostý videoklip. Irsko čeká určitě těžký boj byť jen o postup do finále, já bych ho ale během sobotního večera velmi nerad postrádal.

Hodnocení: 8

Dominik

Po nepovedeném Story Of My Life z minulého roku dostala Lesley obrovskou šanci svou reputaci napravit. S radostí musím říct, že jsem byl mile překvapen a skladbu Maps jsem si musel ihned zařadit do svého playlistu. Skladba má od prvních minut náboj, který Lesley potřebovala a je cítit, že ji zaručeně sedí a baví. Těším se na její živou prezentaci a držím snad všechny palce, aby na podiu nezanikla a natrénovala své pěvecké schopnosti.

Hodnocení: 9

Pavel

Lesley Roy je interpretkou, která vzala druhou šanci za pačesy a místo vtipu, který vydala loni, vytvořila chytlavou živou píseň hodnou eurovizní stage. Song se rozjíždí hned zezačátku a okamžitě posluchače pohltí. Má rytmus, má své kontrastní pasáže a srší z něho sebevědomí. Může se zdát, že se píseň stále opakuje a nikam tak nesměřuje. Mně to ale nevadí, načerpám pozitivní energii a jsem spokojený. Lesley svými sympatiemi může v Rotterdamu oslovit spoustu diváků a bude velmi záležet na tom, jakou podobu vystoupení celý irský tým zvolí. Držím palce a jsem zvědavý.

Hodnocení: 8

Vladimír

Písnička Lesley se mi loni hodně líbila a líbí se mi i letos. Má v sobě takový ten „lesbický vibe ze starších dob“, který jsem si u ní oblíbil. Doufám, že do finále s tímhle postoupí, i když to asi bude mít holka těžký.

Hodnocení: 7

Daniel

Styl Lesley Roy a jejích pomocníků mi není blízký a připadá mi přežitý. Maps jsou však v porovnání s minulým irským songem krokem dopředu a těším se, s čím tým do Rotterdamu přijede. Lesley je zkrátka milým doplňkem té spousty pro mě zajímavějších skladeb prvního semifinále, mezi finalisty Eurovize 2021 bych ji ale nezařadil.

Hodnocení: 6,5

Ondřej

Irsko je pro mě letos jedním z největších překvapení. Na to, co nám Irové představovali posledních několik let, je toto naprostý nadstandard, ale přesto se bojím, že boj o finále boudou mít poměrně složitý. Lesley na mě nepůsobí úplně jako nejlepší vokalistka, proto bude hodně důležitý staging, který Irové ne úplně vždy vychytají. Určitě jeden z potenciálních finalistů, ale spíše se bojím o opak.

Hodnocení: 8,5

Celkové hodnocení pro Irsko: 8,07

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Dejte nám vědět!

Průběžné pořadí ESC Arena hodnotí:
  1. San Marino (8,64)
  2. Ukrajina (8,36)
  3. Irsko (8,07)
  4. Albánie (7,14)
  5. Srbsko (6,57)
  6. Nizozemsko (6,36)
  7. Estonsko (6,14)
  8. Rumunsko (6,07)
  9. Itálie (4,86)
  10. Portugalsko (3,14)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..