Novinky

Známe semifinálová pořadí vystupujících

Benny Cristo ve svém semifinále vystoupí jako 3. v pořadí.

Organizátoři právě zveřejnili tzv. running order, nebo-li pořadí, ve kterém vystoupí jednotliví semifinalisté. S tímto číslem pak interpreti soutěží po celé semifinále. Rozlosování do jednotlivých semifinále a jejich polovin proběhlo už vloni v lednu. Jelikož se nejprve všech 41 zemí z loňské zrušené Eurovize mělo účastnit i letos, organizátoři se rozhodli využít rok starý los pro Eurovizi 2021. Prvního semifinále se mělo původně účastnit 17 zemí, druhého semifinále 18. Po odhlášení Arménie se podíl obou večerů vyrovnal, diskvalifikace Běloruska pak „ulehčila“ naopak prvnímu semifinále, celkový počet je tak nakonec 16 zemí v úterním a 17 zemí ve čtvrtečním klání.

Česko si vylosovalo vloni v lednu účast v první polovině druhého semifinále. Dnes mu bylo přiřazeno pořadové číslo 3. Benny Cristo tak naváže na své bývalé české kolegy, kteří v drtivé většině též vystupovali behěm prvních minut semifinálového a finálového klání. Stejné číslo, tedy trojku, navíc měli samotní Lake Malawi během eurovizního finále v Tel Avivu. Benny Cristo vystoupí po Estonsku, které reprezentuje s pomalou baladou zpěvák Uku Suviste, po Benovi pak nastoupí mladinká Řekyně Stefania s taneční retro písní. Česko tedy sice vystoupí v nepopulární části večera, do které se většinou řadí 2. až 4. pořadí, na druhou stranu však vynikne svým stylem po mnohem klidnějším estonském vystoupení.

Možná překvapivě zahájí první semifinále, které proběhne v úterý 18. května, litevská skupina The Roop. Druhé semifinále, které proběhne za české účasti o dva dny později, zahájí San Marino v čele se zpěvačkou Senhit a dost možná i se světovou hvězdou Flo Ridou. Semifinálové večery pak budou zakončeny současnou největší favoritkou na výhru Destiny z Malty (Semi 1) a dánským duem Fyr & Flamme (Semi 2). V rámci úterního večera budou kromě samotných účastníků o výsledcích rozhodovat také Nizozemsko, Německo a Itálie, ve čtvrtek pak své hlasy připojí trojice Francie, Španělsko a Spojené království.

Co na semifinálová pořadí letošní Eurovision Song Contest říkáte?

Tabulky byly využity z Eurovisionworld.com.

2 komentáře: „Známe semifinálová pořadí vystupujících

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..