Národní kola

DNES: První semifinále Eesti Laul 2021

Rozhodne se o první šestici postupujících do finále.

Dnes večer odstartuje první semifinále estonského národního výběru Eesti Laul 2021. Pravidla 13. ročníku soutěže jsou následující: během přenosu uslyšíme 12 vystoupení, po nichž proběhnou dvě kola hlasování. V tom prvním rozhodnou rovným dílem diváci a porota o čtyřech kvalifikantech do finále, v tom druhém si pak další dva postupující vybere veřejnost sama.

Účastníci prvního semifinále Eesti Laul 2021:

 1. Tanja – Best Night Ever
 2. Hans Nayna – One By One
 3. WIIRALT – Tuuled
 4. Kéa – Hypnotized
 5. Andrei Zevakin & Pluuto – Wingman
 6. Karl Killing – Kiss Me
 7. Nika Marula – Calm Down
 8. Egert Milder – Free Again
 9. Tuuli Rand – Üks öö
 10. Koit Toome – We Could Have Been Beautiful
 11. Kristin Kalnapenk – Find a Way
 12. Ivo Linna & Robert Linna & Supernova – Ma olen siin

Favoritem dnešního večera je dle sázkových kanceláří a reakcí veřejnosti doposud dvojnásobný estonský reprezentant Koit Toome. Ten se na Eurovizi 1998 s písní Mere lapsed umístil na děleném 12. místě, současným fanouškům soutěže je ale známější díky duetu Verona s Laurou Pōldvere z roku 2017, se kterým se mu překvapivě nepodařilo postoupit do finále. Velkou šanci na postup má i interpret oblíbené skladby Georgia (On My Mind) z loňského vydání Egert Milder či trio Ivo a Robert Linna a Supernova. Zábavnou show otevře svojí párty písní Best Night Ever další známá tvář Tanja, která svou vlast zastoupila na Eurovizi 2014 v Kodani s písničkou Amazing. Největší favorité Uku Suviste a Jüri Pootsmann se předvedou až v sobotu v průběhu druhého semifinále. Jméno vítěze Eesti Laul 2021 se pak dozvíme v rámci finálového kola 6. března.

Pořadem nás provedou moderátoři Tõnis Niinemets a Grete Kuld v tallinské aréně Saku Suurhallis. Čeští příznivci klání se budou moci připojit na živé vysílání na webu ETV v 18:30.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..