Národní kola

DNES: Čtvrté semifinále norské MGP 2021

Melodi Grand Prix pokračuje předposledním semifinálovým večerem.

Norské národní kolo Melodi Grand Prix 2021 se skládá z pěti semifinálových večerů. V každém se představí čtveřice interpretů, z nichž jeden postoupí přímo do finále, kde doplní již kvalifikovanou šestici finalistů. Stejně jako vloni, každé semifinále se skládá ze dvou základních duelů, jejichž vítězové se pak mezi sebou utkají ve třetím, zlatém duelu. O osudu všech soutěžících budou rozhodovat jen a pouze online hlasy televizních diváků. Vítěz třetího duelu se stává finalistou, ostatní tři interpreti už mohou doufat jedině v divokou kartu, která bude dodatečně udělena po skončení všech pěti semifinále. Tato karta určí posledního, dvanáctého šťastlivce, který se představí ve velkém finále 20. února.

Dnes večer se o finále utká tato čtvrtá čtveřice semifinalistů:

Ohledně dnešního semifinále si sami bookmakeři příliš neví rady. Vyhrát by dle nich mohla skupina Landeveiens Helter, jejíž členové jsou populárními norskými osobnostmi, nicméně nikoliv u nejmladší generace. Vyhrát zcela určitě může i zpěvák KiiM, který sice není tolik proslavený, avšak se očekává velmi kvalitní vystoupení jeho emotivní písně My Lonely Voice. Paradoxně nejméně se mezi bookmakery věří zpěvačce Royane, jejíž Circus naopak vyhrává téměř všechny ankety eurovizních fanoušků. Royane navíc posbírá hlasy nejmladší generace, jelikož si své místo v showbysnysu vybudovala především skrze stále populárnější aplikaci TikTok. Opakujeme se každý týden, nicméně i tentokrát budou karty rozdány až během jednotlivých živých vystoupení.

Zapomenout opět nesmíme ani na automatické finalisty. Zbývají nám dva. Za týden se představí loňský spolufavorit Rein Alexander, dnes svou soutěžní píseň s názvem World on Fire zazpívá zpěvák a skladatel Atle Pettersen. Song už je od včerejška na světě, poslechněte si ho tedy rovnou teď:

Co na dalšího automatického finalistu říkáte?

Všemi večery nás provede známá trojice Kåre Magnus Bergh, Ingrid Gjessing Linhave a Ronny Brede Aase. Přímé přenosy jsou letos bez publika, můžeme se ale těšit na fandící diváky ve svých domovech či městech, takže nás rozhodně nečeká žádná tichá show.

Přímý přenos dnešního semifinále MGP 2021 začíná v 19:50 SEČ a živě jej budete moci sledovat zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..