Národní kola

DNES: Semifinále Pabandom iš naujo! 2021

Litva pokračuje ve svém národním kole semifinálovým přenosem.

Od loňského roku došlo k rebrandingu litevského národního kola, se kterým přišel i nový název. Ten nyní zní Pabandom iš naujo! a do češtiny ho můžeme přeložit jako Jdeme znovu!. S novým jménem přišlo i nové logo, které tvoří tzv. Möbiova páska. A dnes se můžeme těšit na semifinálový přenos tohoto národního kola. Dnes uvidíme 10 soutěžících, kteří se utkají o pět míst v litevském finále, které bude celkem čítat rovnou šestici písní. Pětici postupujících semifinalistů totiž doplní automatičtí finalisté The ROOP s písní Discoteque. Koho můžeme čekat na obrazovkách dnes?

Pabandom iš naujo! 2021 – Semnifinále – Sobota 30. ledna 2021 – 20:00
  1. Be U – Love Yourself
  2. Aistė Brokenleg – Home
  3. Gabrielius Vagelis – My Guy 
  4. Martyna Jezepčikaitė – Thank You Very Much
  5. Norbertas – Man In Need 
  6. Evita Cololo – Be paslapčių
  7. Titas & Benas – No 
  8. Voldemars Petersons – I Never Fall for You Again
  9. Milita Daikerytė – Shadows
  10. Gebrasy – Where’d you wanna go?

Litva pokračuje v trendu snižování počtu přenosů v národním kole. Během pěti let se tento počet z původních 10 večerů snížil na letošní čtyři show. Čtyřčlenná porota (Ramūnas Zilnys, Vytautas Bikus, Gerūta Griniūtė a Stanislavas Stavickis-Stano) by měla soutěžící hodnotit ze zákulisí a nikoliv z jeviště jako tomu bylo v minulosti. Také neuvidíme během přenosu tradiční průběžné výsledky SMS hlasování, což se minulý rok osvědčilo. Navíc ani hlasy porot, které byly do roku 2020 vždy odhaleny předem, když byly jednotlivé show předtočeny, letos taktéž zůstanou tajné až do sobotního přenosu.

Semifinále národního kola začíná ve 20:00 na televizi LRT a vy jej můžete sledovat živě přes oficiální web litevské televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..