Národní kolaReprezentanti

Izrael bude reprezentovat píseň Set Me Free

Eden Alene tak píseň Set Me Free zazpívá na letošní Eurovizi!

Dnes se v Izraeli konal přímý přenos vyhlášení vítězné písně, se kterou bude Izrael reprezentovat v Rotterdamu zpěvačka Eden Alene. Eden zvítězila již vloni v tamější pěvecké soutěži The Rising Star, což jí zajistilo letenku do Rotterdamu. Pro ni pak byl vybrána skrze národní kolo píseň Feker libi. Po zrušení loňské Eurovize získala Eden prakticky ihned jistotu toho, že bude moci svou zemi reprezentovat v roce letošním. Izraelská televize KAN uspořádala výběr nové písně. Nejprve představila 9 demo verzí, ze kterých diváci a porota vybrali nejlepší trojici. Tyto tři písně pak získaly finální podobu a Izraelci mohli od 19. ledna hlasovat skrze mobilní aplikaci. V rámci dnešního večera, které neslo název HaShir Shelanu L’Eurovizion, tedy naše píseň pro Eurovizi, pak byly zveřejněny výsledky online hlasování.

Ve hře byly písně La La Love, Set Me Free a Ue La La (můžete poslechnout zde). O konečném pořadí rozhodovali čistě diváci prostřednictvím mobilní aplikace. Pořadem nás stejně jako vloni provedla moderátorka Eurovize 2019 Lucy Ayoub. Všechny tři písně obsahovaly angličtinu a hebrejštinu, Ue La La pak byla navíc zpestřena i francouzštinou. Očekávaly se velmi těsné výsledky, všechny tři songy si našly solidní skupinu podporovatelů. Vítězem a tedy reprezentační izraelskou písní na Eurovision Song Contest 2021 se nakonec stala skladba Set Me Free.

Za písní Set Me Free stojí tým ve složení Noam Zlatin, Ido & Amit, Ron KarmiEfi Netzer.

Celkové výsledky HaShir Shelanu L’Eurovizion:

 1. Set Me Free
 2. La La Love
 3. Ue La La

Eden Alene se narodila v roce 2000 v Jeruzalémě židovským Etiopijcům, kteří z Afriky uprchli do Izraele. V jejích dvou letech se však rodiče rozvedli a Eden ztratila kontakt se svým otcem. V roce 2018 vystudovala střední školu se zaměřením na hebrejský jazyk a poté absolvovala povinný vojenský výcvik. Už v roce 2017 se účastnila izraelského X Factoru, načež tuto soutěž v lednu 2018 vyhrála. Od té doby vystupovala na mnoho akcích a ještě v prosinci téhož roku vydává svůj debutový single s názvem Better. V březnu roku 2019 vydává druhý single When It Comes To You. Eden je “upsána” nahrávací společnosti AM Productions a zaměřuje se především na soul a R&B.

Ohodnoťte píseň Eden Alene - Set Me Free
 • 8 20%, 16 hlasů
  16 hlasů 20%
  16 hlasů - 20% všech hlasů
 • 7 20%, 16 hlasů
  16 hlasů 20%
  16 hlasů - 20% všech hlasů
 • 5 19%, 15 hlasů
  15 hlasů 19%
  15 hlasů - 19% všech hlasů
 • 10 15%, 12 hlasů
  12 hlasů 15%
  12 hlasů - 15% všech hlasů
 • 6 9%, 7 hlasů
  7 hlasů 9%
  7 hlasů - 9% všech hlasů
 • 9 8%, 6 hlasů
  6 hlasů 8%
  6 hlasů - 8% všech hlasů
 • 4 6%, 5 hlasů
  5 hlasů 6%
  5 hlasů - 6% všech hlasů
 • 2 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
 • 1 1%, 1 hlas
  1 hlas 1%
  1 hlas - 1% všech hlasů
 • 3 0%, 0 hlasů
  0 hlasů
  0 hlasů - 0% všech hlasů
Celkově hlasů: 79
25. 1. 2021 - 18. 5. 2021
Hlasování ukončeno !

Mimochodem, sledujete nás na Instagramu?! 😉

7 komentářů: „Izrael bude reprezentovat píseň Set Me Free

 • Musím uznat, źe všechny 3 skladby měli vysoký potenciál na kvalifikaci do finále.
  Ue la la, nebo i la la love by mohli být v pohodě v první polovině tabulky. Teď mám se set mě free trochu strach, ale stále věřím, že nás muže Izrael velmi zajímavě překvapit.

  Ale obecně musím uznat, že letošní ročník byl bohužel slabší. Loňské 4 skladby byly opravdu všechny masterpiece (za mě teda hlavně Savior in the sound byl velmi podceněný), ale i tak si myslím, že se Izrael stále řadí k tomu lepšímu, co máme <3

  Reagovat
  • Tohto som už dávno presýtená.
   ESC je hlavne autorská súťaž, speváčka mala na viac. 2/10.

   Reagovat
 • La La Love by byla mnohem vhodnější.. ta 3. byla strašná

  Reagovat
 • Její styl není zrovna můj šálek čaje, přesto ze tří vybraných byla právě tato v demo verzi má oblíbená. Jakmile tam ale zrušili nejlepší věc na celé skladbě – a to ten super instrumentál, rázem pro mě přestala být čímkoliv zajímavá. Takže jsem „indeferent“, s Izraelem jsem letos počítala vespod svého žebříčku, a tam taky jde.

  Reagovat
 • Tohle si Izrael zkazil sám. Měli dvě originální skladby, které vystihují Edeninu osobnost a energii a především Ue La La v poslední nově dopsané části skvěle vyzdvihuje její pěvecké schopnosti. Místo toho si vyberou nejvíc obyčejnou Eurovizni skladbu, kterou mohli mít. Na tohle nemuseli dělat národní kolo a mohli si to raději vybrat interně…

  Reagovat
  • La La Love bylo lepší, ale já bych byl spokojen s čímkoliv!

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..